Світові нафтогазові компанії зазнали $40 млрд збитків через вихід з росії

Світові нафтогазові компанії зазнали $40 млрд збитків через вихід з росії

Світові нафтогазові компанії зазнали рекордних збитків через знецінення інвестицій у росії. Вони сягнули $40 млрд в І кварталі.

Такі підрахунки провела консалтингова компанія Wood Mackenzie, пише Інтерфакс.

Найбільших втрат зазнала британська BP. Компанія уточнила, що збиток пов'язаний зі списаннями через вихід із бізнесу в Росії, зокрема через продаж 19,75% частки в «Роснефть» та відмову від спільних проектів. Сукупний обсяг цих списань склав $25,5 млрд.

Компанія також більше не звітуватиме про запаси, видобуток або прибуток російської ПК та планує вийти із трьох спільних підприємств.

Знецінення активів на $4,1 млрд відбулося в компанії TotalEnergies. Ці активи були переважно пов’язані з російським проектом Arctic LNG 2.

Англо-голландська Shell у звітності за перший квартал 2022 року визнала витрати від виходу з російських активів на рівні $3,9 млрд, тоді як раніше оцінювала можливі втрати в $4-5 млрд. Зокрема, в $1,6 млрд оцінено списання у проекті «Сахалін-2», ще $1,13 млрд – втрати від списання кредитів для проєкту «Північний потік 2», $858 млн – списання, пов’язані із спільними підприємствами в росії та маркетинговими активами.

ЕxxonMobil оцінила збиток від виходу з проєкту «Сахалін-1» у $3,4 млрд. 

Правління Wintershall Dea AG – головного партнера «Газпрому» у Європі – ухвалило рішення списати фінансування проєкту «Північний потік 2» у розмірі близько 1 млрд євро. 

Австрійська OMV визнала знецінення активів у розмірі 1 млрд євро за проєктом «Північний потік 2» і відобразила збиток у розмірі 658 млн євро, пов'язаний з рекласифікацією інших російських активів. 

Норвезька Equinor відобразила чистий збиток від списання активів у рф на рівні $1,08 млрд. Видхід з Росії означає для Equinor втрату 88 млн барелів нафтового еквівалента запасів (1,6%) та 21,6 тис. б.н.е. на добу видобутку (1%).

Японська Marubeni Group, що входить до консорціуму SODECO – учасника «Сахалін-1», оцінювала розмір ризику на російські активи в 12,3 млрд ієн ($94,4 млн) на кінець 2022 фінансового року, який завершився 31 березня.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь