Світовий банк призначив нового очільника IFC

Світовий банк призначив нового очільника IFC

Новим керуючим директором і виконавчим віцепрезидентом Міжнародної фінансової корпорації (IFC) з 1 березня призначений Махтар Діоп.

Як повідомляє IFC, 18 лютого президент Групи Світового банку Девід Малпасс оголосив про призначення Махтара Діопа на посаду керуючого директора і виконавчого віцепрезидента IFC.

Діоп вступить на нову посаду 1 березня 2021 року.

«Махтар Діоп володіє багатим досвідом роботи в області розвитку і фінансовій сфері. Це енергійний керівник, вся кар'єра якого пов'язана зі служінням інтересам країн, що розвиваються і в державному, і в приватному секторі», - зазначив Малпасс.

Основними завданнями нового очільника IFC стануть: розширення масштабів і активізація здійснення «Стратегії 3.0» IFC, яка передбачає здійснення ініціативних заходів зі створення ринків і широкомасштабну мобілізацію приватного капіталу; виконання політичних зобов'язань IFC по пакету капіталу, включаючи нарощування обсягу інвестицій, що спрямовуються на боротьбу зі зміною клімату та забезпечення гендерної рівності, а також на підтримку країн НКН, які стикаються з нестабільністю, конфліктами і насильством.

«Стратегія 3.0» IFC передбачає надання країнам сприяння в створенні ринків і мобілізації приватного капіталу, в тому числі за рахунок розширення масштабів участі Корпорації в створенні сприятливих умов для інвестицій в приватний сектор.

З цією метою IFC бере участь в процесах розробки проєктів на більш ранніх етапах, сприяючи створенню належних умов для реалізації рішень приватного сектора і можливостей для залучення інвестицій. IFC також взяла курс на розширення масштабів свого впливу в найбідніших і найбільш нестабільних країнах, поставивши за мету більш ніж втричі збільшити щорічний обсяг інвестицій у ці країни за рахунок власних коштів.

Махтар Діоп – громадянин Сенегалу та ексміністр економіки і фінансів цієї країни. Наразі є віцепрезидентом Світового банку з питань інфраструктури. На цій посаді він координує питання ефективної інфраструктури, діяльність Банку в сферах енергетики та транспорту, цифрового розвитку.

До призначення на цю посаду 6 років обіймав посаду віцепрезидента Світового банку по Африканському регіону. Під його керівництвом для потреб країн регіону був зарезервований рекордний обсяг коштів у $70 млрд.

Діоп двічі займав посаду країнового директора Світового банку - по Бразилії, Кенії, Сомалі та Еритреї. Свою кар'єру розпочав у банківському секторі, а потім отримав досвід керівництва здійсненням структурних реформ, спрямованих на підтримку приватного сектора, в тому числі на посаді міністра економіки та фінансів Сенегалу.

Махтар Діоп працював економістом у Міжнародному валютному фонді. Також обіймав посаду директора з питань фінансів, розвитку приватного сектора та інфраструктури в регіональному управлінні Світового банку по Латинській Америці і Карибському басейну.

Міжнародна фінансова корпорація (IFC) - підрозділ Групи Світового банку, який сприяє економічному розвитку та поліпшенню умов життя людей за рахунок стимулювання зростання приватного сектора в країнах, що розвиваються.

25 січня Міністерство фінансів підписало угоду про входження IFC в капітал державного Укргазбанку.

IFC надасть Укргазбанку кредит на 30 млн євро терміном на 5 років із подальшою конвертацією частки в 20% у капітал банку. Розмір частки в акціонерному капіталі буде визначено окремо.

Таким чином підписана угода передбачає в майбутньому можливість IFC стати акціонером Укргазбанку.

Імплементація угоди також є виконанням одного зі зобов'язань України в рамках співпраці з МВФ.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу