Три страховики розпочали вихід з ринку

Три страховики розпочали вихід з ринку

Національний банк надав дозвіл на вихід з ринку трьом страховим компаніям шляхом виконання страхового портфеля та погодив план виходу таких страховиків.

Дозвіл надано ПрАТ "СК "Раритет", ПрАТ "СК "Соверен" та ТДВ "СТ "Авеста Страхування".

Такі рішення комітет з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг НБУ ухвалив 14 червня.

Після завершення процедури виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля страховики зобов’язані звернутися до Національного банку з заявами про анулювання ліцензій на здійснення страхової діяльності.

Рішення про вихід СК "Раритет" з ринку та затвердження Плану виходу з ринку шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на загальних зборах акціонерів зазначеного страховика (протокол від 27 травня).

Відповідно до поданої СК "Раритет" звітності за 2023 рік страховий портфель компанії формувався в більшості за рахунок платежів з медичного страхування – 87%. Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 37,571 млн грн, сформовані страхові резерви – 3,675 млн грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 6,9 млн грн. Частка компанії за страховими преміями на страховому ринку становить 0,1%.

Рішення про вихід з ринку та затвердження Плану виходу з ринку СК "Соверен" шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на позачергових загальних зборах акціонерів зазначеної компанії (протокол від 24 травня). Відповідно до звітності СК за 2023 рік страховий портфель компанії формувався в основному за рахунок платежів зі страхування наземного транспорту (99,6%). Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 4,218 млн грн, сформовані страхові резерви – 1,651 млн грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 1,783 млн грн. Частка компанії становить 0,01%.

Рішення про вихід з ринку та затвердження Плану виходу з ринку СТ "Авеста Страхування" шляхом виконання страхового портфеля були ухвалені на позачергових загальних зборах акціонерів зазначеної компанії (протокол від 21 травня). Відповідно до звітності СК за 2023 рік у портфелі превалює страхування майна (частка від сукупних страхових премій становить понад 67%) та медичне страхування (частка майже 16,1%). Обсяг страхових премій компанії в зазначеному періоді становив 138,463 млн грн, сформовані страхові резерви – 38,658 млн грн. За 2023 рік страховик сплатив страхові відшкодування в обсязі 7,694 млн грн. Частка компанії становить 0,3%.

Нагадаємо, Національний банк виявив факт порушення ТОВ "Укр Кредит Фінанс" (ТМ CreditKasa) законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг у частині, що регулює рекламу у сфері фінансових послуг. Компанію оштрафували на 85 тисяч гривень.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу