Відкликано ліцензію і розпочато ліквідацію Місто Банку

Відкликано ліцензію і розпочато ліквідацію Місто Банку

Національний банк ухвалив рішення відкликати банківську ліцензію та ліквідувати неплатоспроможний Місто Банк.

За даними НБУ, таке рішення схвалене 26 січня за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

«Національний банк України ухвалив рішення від 26 січня 2021 року №25 про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію АТ «Місто Банк», - повідомляє регулятор.

У свою чергу ФГВФО 27 січня розпочав ліквідацію Місто Банку та делегував повноваження ліквідатора банку.

Процедура ліквідації ПАТ «Місто Банк» запроваджується строком на 3 роки – з 27 січня 2021 року до 26 січня 2024 року включно.

Ліквідатором неплатоспроможного банку призначено провідного фахівця відділу організації процедур ліквідації банків департаменту ліквідації банків Віталія Паламарчука на той самий термін.

14 грудня 2020 року НБУ визнав Місто Банк неплатоспроможним через зменшення нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімально встановленого рівня.

15 грудня Фонд гарантування запровадив тимчасову адміністрацію в Місто Банку та розпочав процедуру його виведення з ринку.

17 грудня ФГВФО виставив Місто Банк на продаж, однак на нього не знайшлося покупців. Тому банк ліквідується.

«Три зацікавлених інвестори, всі три – українські банки, були допущені Фондом гарантування до кімнати даних. Два рази Фонд на прохання інвесторів продовжував строки подання конкурсних пропозицій і відповідно подовжив строки тимчасової адміністрації. Але на жаль жодної конкурсної пропозиції своєчасно не було надано», - повідомила заступник директора-розпорядника ФГВФО Ольга Білай.

З 15 січня 2021 року ФГВФО розпочав виплати коштів вкладникам неплатоспроможного Місто Банку. 

За даними НБУ, контролером Місто Банку є депутат Верховної Ради VIII скликання Іван Фурсін, якому сукупно (прямо та опосередковано) належить 97,18% акцій банку.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу