У парламенті відмовляються від блокування рахунків військовозобов'язаних
Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони і розвідки відхилив норму про арешт банківських рахунків чоловіків, які порушують законодавство про мобілізацію, але підтримав позбавлення права керувати авто.
Про це в інтерв'ю РБК-Україна сказав член комітету Федір Веніславський.
За його словами, зараз комітет розглядає 4 тисяч правок депутатів до другого читання законопроєкту і норми обмеження конституційних прав і свобод були найбільш дискусійними. Мова йде про обмеження прав фізичної особи у виїзді за межі України, про обмеження прав на керування транспортним засобом, а також про накладення арешту на банківські рахунки та цінності, що зберігаються в банках.
"Щодо блокування коштів на рахунках, грошових активів тощо, то ми в комітету цю норму відхилили", – сказав депутат.
Веніславський повідомив, що рішення комітету попереднє. "Але концептуально комітет це не підтримав, тому малоймовірно, що норма про арешт рахунків потрапить у фінальний варіант закону", – сказав він.
Водночас була підтримана норма щодо заборони чоловіку керувати транспортним засобом, якщо він "не оновлює свої військово-облікові дані, не стає на облік, ігнорує повістки".
"Ми вирішили, що обмеження у праві виїзду за межі України для військовозобов'язаних, чоловіків віком від 18 до 60 років вже є прописане в законі про правовий режим воєнного стану. Додатково це регулювати в новому законі, на наш погляд, потреби немає", – сказав він.
Сповіщення про явку до ТЦК через електронний кабінет військовозобов'язаного – це фактично аналог електронних повісток, тому комітет від цього відмовився.
Крім того, можливо, будуть підвищені існуючі штрафи за ухилення від мобілізації, повідомив депутат. "Але це вже питання до правоохоронного комітету, як він буде розглядати посилення санкцій у Кодексі про адміністративні правопорушення в плані відповідальності за невиконання свого обов'язку щодо мобілізації і мобілізаційної підготовки. І це вже буде в комплексі, вже після того, коли ми вийдемо на фінальний варіант цього законопроєкту", – розповів Веніславський.
За його словами, орієнтовно 4 березня секретаріат ВРУ має вже підготувати порівняльну таблицю до законопроєкту.
До постатейного обговорення та врахування чи відхилення цих правок разом з тими, хто їх подавав, можуть приступити 5-6 березня.
"Оптимістично, що комітет до 10-15 березня зможе закінчити з поправками. Песимістично – до 20 березня ми зможемо їх розглянути, сформувати висновок комітету, проголосувати та направити законопроєкт на друге читання до Ради. Тобто і за оптимістичного, і за песимістичного сценарію до кінця березня ми маємо всі шанси в залі цей законопроєкт проголосувати в другому читанні", – сказав Веніславський.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини