У США вимагають аудит коштів, виділених на допомогу Україні

У США вимагають аудит коштів, виділених на допомогу Україні

У Палаті представників Конгресу США республіканці з числа критиків надання допомоги Україні у війні з рф підготували резолюцію про перевірку коштів, виділених на таку допомогу.

Просування документа лобіює представниця штату Джорджія Марджорі Тейлор Ґрін разом із групою однодумців, передає Радіо Свобода.

Водночас, як пише видання The Hill, прихильні до України законодавці від обох партій як у Палаті представників, так і в Сенаті називають ініціаторів резолюції частиною маргінальної меншості.

У самому тексті документа, однак, згадано і позицію членів Республіканської партії, які не проти підтримки України, але вважають за необхідне посилити контроль за розподілом коштів.

Адміністрація президента США Джо Байдена надала Києву військову допомогу на суму понад $20 млрд, ще приблизно $10 млрд було виділено на гуманітарне сприяння та близько $13 млрд – на відновлення економіки. Крім того, Байден закликав Конгрес виділити ще $37,7 млрд на додаткове фінансування України.

Грін представила свою резолюцію як привілейовану. Це означає, що її передадуть до відповідного комітету, члени якого мають два тижні на те, щоб або відхилити ініціативу, або схвалити голосування за неї всім складом Палати.

За результатами проміжних виборів до Конгресу демократи зберегли більшість у Сенаті, але контроль над Палатою представників тепер переходить до республіканців. Нова розстановка сил може негативно вплинути на можливості адміністрації президента США Джо Байдена в парламенті, зокрема в питанні виділення допомоги Україні.

Марджорі Тейлор Ґрін називають вкрай правим політиком, вона є палкою прихильницею експрезидента Дональда Трампа, який цього тижня оголосив про намір знову балотуватися на посаду глави держави у 2024 році.

Нагадаємо, агентство кредитних рейтингів Moodyʼs Corp закриває свій консалтинговий бізнес у Китаї та звільняє людей, повʼязаних з підрозділом, у кількох місцях по всій країні.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь