У світі стався масштабний технологічний збій
Глобальний технічний збій порушив роботу авіакомпаній, банків і Лондонської фондової біржі в п'ятницю після того, як корпорація Microsoft повідомила про перебої в роботі своїх онлайн-сервісів.
Про це повідомляє Bloomberg.
В Україні від цього збою вже постраждали застосунки Сенс Банку та Універсал Банку – Sense SuperApp та monobank відповідно, а також Vodafone і «Нова пошта».
«McDonald's Corp., United Airlines Holdings Inc. та LSE Group були серед найбільших компаній, які повідомили про різноманітні проблеми. Вони є найвідомішими з безлічі корпорацій від Японії до Індії та США, які повідомляють про збої у своїй роботі. Було незрозуміло, що спричинило ці проблеми, які збіглися зі збоями в роботі Microsoft», – пише агентство.
Принаймні частина проблем пов'язана з програмним забезпеченням кібербезпеки компанії CrowdStrike Holdings Inc. Австралійська компанія AGL Energy Ltd. повідомила у своєму пості на X, що наразі відчуває системні проблеми через збій у роботі CrowdStrike.
Представник Microsoft заявив, що компанія вивчає ситуацію.
Перші збої з'явилися в США пізно ввечері в четвер, що пов'язано зі збоями в роботі сервісів Microsoft, включаючи Azure і 365. Денверська авіакомпанія Frontier Airlines, що входить до складу Frontier Group Holdings Inc., призупинила польоти більш ніж на дві години. Авіакомпанія скасувала загальнонаціональну паузу у вильотах і почала процес відновлення польотів з 23:00 за нью-йоркським часом.
Низка авіакомпаній США, включно з American Airlines, United Airlines і Delta Airlines призупинили польоти через проблеми зі зв'язком.
Аеропорт Берліна заявив про затримку реєстрації на рейс через технічну несправність. Схожі проблеми є й в інших аеропортах світу.
Група LSE, яка управляє Лондонською фондовою біржею, заявила, що стикається з глобальною технічною проблемою, яка перешкоджає публікації новин. В Азії японські користувачі почали повідомляти про збої в роботі сервісів, зокрема Microsoft 365 – офісного програмного забезпечення компанії, доступного в Інтернеті - у другій половині дня. Авіакомпанії в аеропортах Мумбаї та Гонконгу повернулися до ручної реєстрації пасажирів.
Останні збої сталися одразу після того, як Microsoft заявила, що вирішила проблему збоїв у роботі хмарних сервісів Azure. Раніше на сторінках статусу компанії повідомлялося, що Azure та Microsoft 365 зазнавали проблем протягом декількох годин.
Про збої у роботі повідомили великі банки, медіа та авіакомпанії. Американський штат Аляска попередив, що його аварійні служби постраждали, в той час як кілька авіакомпаній країни призупинили свої польоти по всьому світу.
Британський телеканал Sky News повністю припинив мовлення, а в Австралії, яка особливо сильно постраждала, через збої в роботі систем мовлення в ефірі виникли перебої в роботі телерадіокомпаній. Супермаркети в обох країнах також були виведені з ладу.
В офіційному оновленні служби Microsoft 365, розміщеному на сайті X раніше цього дня, йдетьчя, що «ми розслідуємо проблему, яка впливає на здатність користувачів отримувати доступ до різних програм і служб Microsoft 365».
Однак представник Microsoft повідомив BBC у п'ятницю, що «більшість служб було відновлено» кількома годинами раніше.
Речник міністра внутрішніх справ Австралії заявив, що збій, наймовірніше, пов'язаний з проблемою в глобальній компанії з кібербезпеки Crowdstrike, а наглядова організація з кібербезпеки країни заявила, що немає жодної інформації, яка б свідчила про те, що це була атака.
«За нашою поточною інформацією, цей збій пов'язаний з технічною проблемою зі сторонньою програмною платформою, яку використовують постраждалі компанії», - йдеться в заяві.
Авіакомпанії Delta і American Airlines, які базуються в США, оголосили «глобальну зупинку» всіх своїх рейсів. А в Австралії авіакомпанії Virgin Australia і Jetstar також були змушені затримати або скасувати рейси.
Австралійська телекомунікаційна компанія Telstra заявила, що колл-центри Triple-0 – основний контактний центр в Австралії – не постраждали, але що вона працює з іншими державними службами з надзвичайних ситуацій над запровадженням резервних процесів.
Користувачі соцмереж повідомляють про черги в австралійських магазинах, таких як Woolworths, збої в роботі платіжних систем і проблеми з доступом до фінансових установ, таких як Національний банк Австралії.
У CrowdStrike виданню Asahi підтвердили, що на комп'ютерах зі встановленим її програмним забезпеченням виникають проблеми з раптовим відключенням операційної системи Windows.
Про проблеми з бронюванням квитків і реєстрацією повідомили також турецька компанія Turkish Airlines та індійська SpiceJet. Bloomberg пише, що збій «спричиняв» хаос у кількох аеропортах Австралії. За даними агентства, в аеропортах Мельбурна, Аделаїди і Перта порушено проведення реєстрації, частину рейсів затримано. Про аналогічні проблеми повідомили в аеропортах Німеччини, Японії, Іспанії та Нідерландів.
У Великій Британії про технічні збої повідомила також найбільша британська залізнична компанія Govia Thameslink Railway.
Microsoft повідомила про роботу з усунення наслідків масового збою. Збій був викликаний некоректним оновленням від постачальника послуг кібербезпеки CrowdStrike.
Як попередила Microsoft, проблема може зачепити будь-якого користувача, який використовує їхні додатки та служби. «З'явилися повідомлення про те, що компанія Crowdstrike, яка займається кібербезпекою і виробляє антивірусне програмне забезпечення, випустила оновлення, яке пішло не так, як треба, і призводить до блокування пристроїв з Windows, викликаючи так званий "синій екран смерті" на комп'ютерах», - додає ВВС.
У Crowdstrike підтвердили, що масовий збій стався через зв'язок з оновленням їхнього антивірусу та системи Windows. Акції компанії обвалилися на 11% після масштабного IT-збою і продовжують падати у ціні.
«Це не інцидент безпеки або кібератака», – заявив глава CrowdStrike Джордж Куртц про технічний збій. Він стверджує, що «проблема була виявлена та ізольована, впроваджено механізми її виправлення».
«CrowdStrike активно працює з клієнтами, які постраждали від дефекту, знайденого в одному оновленні контенту для хостів Windows. Хости Mac і Linux не постраждали», – додав він.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини