Британія додала до санкційного списку 11 суден за перевезення російської нафти

Британія додала до санкційного списку 11 суден за перевезення російської нафти

Велика Британія ввела санкції проти 11 суден за перевезення нафти або нафтопродуктів з Росії до третьої країни.

Про це йдеться в повідомленні британського уряду, передає Reuters.

Як зазначається, кораблі ходять під прапорами Панами, Габону та Островів Кука. Йдеться, зокрема, про судна під назвою "Залив Амурский" і СКФ "Печора".

Минулого місяця Велика Британія запровадила свої перші санкції проти суден "тіньового флоту" Росії, який використовувався для обходу санкцій Заходу щодо торгівлі російською нафтою.

Раніше повідомлялося, що Велика Британія та країни Європейського Союзу збираються вжити нових заходів проти так званого російського "тіньового флоту", який використовується для перевезення нафти в обхід міжнародних санкцій.

Нагадаємо, запроваджене країнами "Великої сімки" обмеження цін на російську нафту та нафтопродукти забороняє західним судновласникам, страховикам і посередникам надавати судна, страхові та інші послуги для вантажів, вартість яких перевищує встановлені порогові значення.

Москва змогла значною мірою уникнути впливу обмеження ціни, зібравши "тіньовий флот" танкерів, які працюють у важкодоступних юрисдикціях, і звернувшись до незахідних постачальників послуг для доставки своєї нафти на нові ринки, такі як Індія.

"Інгосстрах" входить до п’ятірки найбільших російських страхових компаній, серед іншого, він страхує танкери російського "тіньового флоту" замість західних компаній.

У квітні International Group of P&I Clubs, лондонська головна організація клубів, що забезпечує страхове покриття судновласників, надала послуги лише 16% усіх танкерів, що перевозять російську нафту.

У 2023 році ЄС і Велика Британія наклали санкції на Російську національну перестрахову компанію, яка забезпечує державне покриття всіх ризиків, пов’язаних із внутрішніми санкціями, включаючи перестрахування суден і морських вантажів. Обмеження фактично закрили для фірми два основних західних ринки перестрахування.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу