Фото пресслужби президента України Фото пресслужби президента України

Україна готується до запуску вільної торгівлі з Британією з 1 січня

Уряд здійснює комплекс заходів, необхідних для повноцінного запуску зони вільної торгівлі між Україною та Великою Британією з 1 січня 2021 року.

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства – торговий представник України Тарас Качка.

«Підписана між нашими країнами угода сприятиме покращенню балансу і структури двосторонньої торгівлі та відкриває нові можливості для розвитку українсько-британського партнерства», - зазначив він.

За даними Мінекономіки, за 9 місяців 2020 року товарообіг між країнами перевищив $1 млрд, з яких $452,1 млн - експорт українських товарів.

Сторони висловили зацікавленість у встановленні неформального діалогу із залученням представників органів влади та бізнес-кіл України та Британії для пошуку спільних рішень у таких питаннях, як логістика і транзит, захист інвестицій, посилення двостороннього торгового співробітництва, залучення інвестицій у сільське господарство тощо.

8 жовтня 2020 року президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписали угоду про вільну торгівлю та стратегічне партнерство.

Угода передбачає рівень лібералізації умов торгівлі товарами та послугами між Україною та Британією на рівні не нижчому, ніж передбачено в Угоді про асоціацію Україна-ЄС. З дати набуття чинності угоди відбудеться повна лібералізація 98% товарної номенклатури, а з 2023 року для України лібералізовані будуть ще 2%.

Кількість тарифних квот для України складає 36+4 додаткові. Нульові тарифні квоти встановлюються британською стороною додатково до наданих в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

При цьому Україна отримує більш скорочений термін для перегляду торговельних положень угоди з Британією (2 роки після набуття чинності) в порівнянні з Угодою про асоціацію.

Також у рамках цієї угоди Британія надає 2,5 млрд фунтів кредитних гарантій для торгівлі з Україною.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу