Карантин вихідного дня спричинив новий пік безробіття

Карантин вихідного дня спричинив новий пік безробіття

Карантин вихідного дня не здійснив значного впливу на економіку загалом, проте спричинив другий пік безробіття.

Про це розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль у інтерв'ю УП.

«На початок карантину у нас була 361 тисяча зареєстрованих безробітних, сьогодні – 420 тисяч. Ще місяць тому було 396. Ви бачите – після карантину вихідного дня цифра зросла», - зазначив він.

Шмигаль підкреслив, що вплив на ВВП країни загалом був незначний, але вплив на кількість робочих місць – доволі відчутний.

«ВВП не постраждав, але ось люди,.. маємо другий пік звернень по безробіттю: перший був після початку карантину», - наголошує він.

За словами Шмигаля, найбільше постраждали сфери обслуговування та розваг, де задіяна велика кількість людей і робочих місць.

«Можна говорити, що карантин вихідного дня вплинув на рівень зайнятості. Це негативний вплив, він є, він відслідковується по графіках», - додав він.

За офіційною статистикою, з початку карантину працевлаштували 440 тис. українців.

«Тобто 440 тисяч людей отримали офіційне працевлаштування через центри зайнятості. На різні місця і в різних галузях: і в агро, і в будівництві... Звичайно, «Велике будівництво» дало свій внесок сюди і значний», - пояснив Шмигаль.

Уряд запровадив в Україні карантин вихідного дня, який діяв з 14-15 листопада кожні вихідні до 30 листопада.

2 грудня Кабмін скасував карантин вихідного дня, оскільки на його думку ефект від посилення обмежень дозволяє це зробити.

В уряді підрахували економічні втрати від локдауну на вихідні.

9 грудня Кабмін запровадив жорсткий карантин з 8 по 24 січня.

Президент Володимир Зеленський підписав закони щодо підтримки громадян і бізнесу під час локдауну.

З початку карантину (з 12 березня 2020 року й до кінця листопада) українці отримали 14 млрд грн компенсацій по безробіттю та частковому безробіттю.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь