Україна хоче програму з МВФ лише на період пандемії
Україна і Міжнародний валютний фонд в рамках переговорів про нову програму співпраці переорієнтувалися з попередньо узгодженої 3-річної програми розширеного фінансування EFF на 18-місячну програму stand-by.
Про це повідомив представник МВФ Джеррі Райс на брифінгу.
"З огляду на безпрецедентну невизначеність щодо економічних і фінансових перспектив та необхідність зосередити політичні пріоритети на короткостроковому стримуванні та стабілізації переговори переключилися на 18-місячний stand-by, який може забезпечити підтримку платіжного балансу для посилення реакції влади", - сказав він.
Відомо, що масове виробництво антикоронавірусної вакцини, яка зараз проходить випробовування, очікується саме через 18 місяців.
За словами Райса, МВФ перебуває в тісному контакті з владою України щодо обговорення параметрів нового механізму фінансування, який допоміг би країні ефективно протидіяти пандемії в економіці та медицині.
Постійна віртуальна місія обговорює політики, які можуть бути підтримані швидше через програму stand-by, ніж через EFF, попри те, що за програмою EFF у грудні 2019 року було досягнуто попередньої домовленості на рівні менеджменту фонду (staff-level agreement).
"Коли ситуація відновиться, фокус знову може зміститися на вирішення проблем довгострокових структурних реформ в Україні, щоб сприяти сильнішому та більш інклюзивному зростанню", - сказав представник фонду.
Україна на початку грудня 2019 року домовилися з менеджментом МВФ про відкриття нової трирічної програми EFF на $5,5 млрд замість 14-місячної програми stand-by на майже $3,9 млрд, яка завершилася 17 лютого 2020 року. Із неї Україна змогла отримати лише перший транш на $1,4 млрд.
Навесні 2020 року президент Володимир Зеленський повідомив, що хоче програму з МВФ на $8 млрд. Із них Україна отримає в бюджет $5 млрд, повідомляв міністр фінансів Сергій Марченко. Потім він знизив свої очікування до $3,5 млрд.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини