Україна вже зможе рефінансувати зовнішні борги
Гіпотетична закритість ринку для нових випусків єврооблігацій не завадить Україні в повному обсязі обслуговувати держборг в 2022 році.
Про це розповіли учасники круглого столу «Яким буде 2022 рік на валютному ринку», проведеного «Фінансовим клубом».
«Враховуючи останню новину, що ЄС виділить нам 1,2 млрд євро, це може частково перекрити виплати, які в нас передбачені цього року. Панікувати по цьому питанню не треба», – впевнений начальник управління казначейських операцій Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко.
При цьому він скептично налаштований щодо можливості випуску євробондів. «Короткі папери віддзеркалюють поточну паніку, а довгі – йдуть на рівні 10-11% і не так сильно підстрибнули. Отже вони розуміють, що в якійсь перспективі у нас ситуація повинна якось заспокоїтися, і відповідно серйозного страху в інвесторів немає. Але зростання ставок погіршує ситуацію для Мінфіну. Тому що з такими ставками зараз виходити на зовнішні ринки немає сенсу, бо це буде дуже дорого», – каже він.
Начальник аналітичного відділу Альфа-Банку Олексій Блінов пояснив ситуацію на борговому ринку. «Минулого року фактичні виплати були $11,5 млрд. Цього року за планом – $9,5 млрд. Найбільша складова – $3 млрд – це валютні ОВДП. Ця історія на 99,9% внутрішня. Банки, які мають надлишкову ліквідність, постійно перевкладаються під прийнятні для Мінфіну відсотки, які за долар до 4%», – розповів він.
Ще Україна має сплатити купон за єврооблігаціями в $1-1,5 млрд – 1 березня та 1 вересня. «У Мінфіну на ЄКР є гроші під це. Тобто нам залишається рефінансувати десь близько $5 млрд боргу. Але ми маємо заяву ЄС про термінове надання Україні MFA. У нас ще є досі програма МВФ», – зазначив експерт.
Він додав, що хоча Україна має виплатити МВФ цього року $2,5 млрд, «це переважно просто технічна операція списання з резервів, тому що основним боржником є Національний банк».
«І якщо подивитися на ринкове завдання Мінфіну щодо рефінансування зовнішнього боргу, то $2 млрд для України в масштабах року можуть забезпечити тільки одні міжнародні фінансові організації. Навіть, якщо ми уявимо собі, в чому я сумніваюся, що зовнішній ринок для України буде повністю закритий весь рік, все одно ми зможемо перекрити це коштами МФО, які в такому разі стають ще більш ймовірними», – впевнений Олексій Блінов.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини