Українські активи прибутковіші за іноземні
Вкладники незадоволені зменшенням депозитних ставок в Україні, але інвестування коштів у закордонні активи не є панацеєю.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Як примножити кошти у 2021 році: можливості для інвестицій в Україні та за кордоном», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Інвестиції в інструменти з фіксованою дохідністю – це більше про спробувати. «Я хочу купити US Treasuries». Окей, відкрий депозит в українському банку і будеш отримувати в два-три рази більше», – розповів директор департаменту казначейства та фінансових установ ОТП Банку Антон Коваленко.
При цьому українські валютні облігації більш дохідні. «Західні інструменти з фіксованою дохідністю принесуть 2-4%, але тоді можна вкладати в український держборг під 3,8% річних», – зазначив він.
«Ставки за депозитами і ставки можливої дохідності від закордонних інвестицій плюс-мінус схожі. Якщо клієнт хоче заробити багато, він має обирати більш ризиковану стратегію. Ми пропонуємо із України інвестувати в українські євробонди. Багато наших клієнтів проінвестували в акції закордонних компаній і тепер хочуть більшого», – каже заступник голови правління ТАСкомбанку Олег Поляк.
Українці більше, ніж іноземці, розуміють ризики України та наших компаній, тому можуть купувати боргові цінні папери тоді, коли нерезиденти продають їх із шаленим дисконтом. «Є євробонд компанії ДТЕК. Сильна просадка була майже рік тому, коли вони заплатили купон. І донедавна цей цінний папір давав в доларі 34% річних. Зараз це 18% річних», – пояснив Антон Коваленко.
Аналогічна ситуація була із суверенними бондами, які подешевшали на початку пандемії. «Нещодавно український держборг торгувався краще, ніж локальний. Купивши український євробонд, ви могли отримати 5% річних. А коли почалася ковідна історія, то дохідність злітала до 9%. Водночас в Україні все було більш-менш стабільно. Ми розуміємо український ризик і можемо взяти участь у цьому святі життя», – вважає представник ОТП Банку.
Начальник управління організації продажу клієнтам пріоритетного сегменту Укрексімбанку Данило Меркулов зазначив, що через два фактори – наближення автоматичного обміну інформацією між країнами і більший контроль за іноземними компаніями – починається повернення коштів в Україну.
Багато українців інвестують за кордон, але «через фідуціарний депозит повертають кошти в Україну», підтверджує Олег Поляк. «Потрібно пропонувати клієнтам інвестувати в українську економіку. Ми пропонуємо інвестувати в облігації українських компаній, в першу чергу – компаній групи ТАС. По дохідності облігації українських компаній дають до 15% в гривні та до 5% в доларах», – розповів він.
Пан Меркулов помітив, що останніми роками «частина депозитів та кешу українців перейшла в ОВДП».
Але депозити можуть знову стати цікавими, якщо буде скасоване їх оподаткування. «НБУ ставить питання, що доходи від депозиту оподатковуються, тоді як цінні папери надають можливість отримувати дохід без сплати податку. І є вірогідність, що це питання буде вирішено, і депозити банківські зможуть бути більш конкурентоспроможними на ринку інвестування», – каже начальниця управління юридичних осіб департаменту фінансового моніторингу ПУМБ Тетяна Левандовська.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини