Українці найбільше вклалися в депозити на 3-6 місяців

Українці найбільше вклалися в депозити на 3-6 місяців

Внаслідок зміни монетарної політики Національного банку, 3- та 6-місячні депозити в поточному році стали найбільш популярними серед українців.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Як українцям можна заробити на депозитах», проведеного «Фінансовим клубом».

«Запровадження 3-місячних депозитних сертифікатів дало поштовх зростанню депозитних ставок і конкурентній боротьбі банків за строкові депозити і вклади приватних клієнтів. Це підштовхнуло в декілька хвиль до зростання відсоткових ставок. Спершу відреагували недержавні банки, а потім навіть і державні банки підняли відсоткові ставки, оскільки побачили, що йде перетік клієнтів на більш вигідні ставки, – заявив голова правління Акордбанку Олексій Руднєв. – Наразі це дає можливість за рахунок депсертифікатів відтягнути залишки з поточних рахунків клієнтів на строкові депозити, де гарна ставка, яка більша за рівень інфляції в країні».

Банки вкладали в 3-місячні депозитні сертифікати НБУ кошти, залучені в клієнтів на 3-місячні депозити. «Цього року перефокусування відбулося в бік 3-місячних депозитів. Ба більше, ще й дні почали враховуватися. Було 90 днів, потім Нацбанк сказав, що фактично має бути 93 дні як мінімальний термін. Протягом року ця трансформація відбувалася. І зараз в нас в портфелі переважають депозити від 3 до 6 місяців», – заявив член правління з розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Олег Клименко.

«Після введення цього інструменту Нацбанку в більшості банки підняли ставки саме на 3-6 місяців, зробивши їх більш привабливими для клієнтів, які раніше зберігали кошти на 1-місячному депозиті чи на рахунку до запитання, – розповів директор департаменту-трайбу некредитних продуктів ПУМБ Дмитро Коваль. – У нас ставка ідентична на 3-6-12 місяців і, мабуть, поки вона так і буде зберігатися. Ми отримали переливання портфеля з коротких строків на вклади на 3 місяці і більше».

Директорка з роздрібного бізнесу Банку Кредит Дніпро Катерина Мелеш підтверджує популярність таких продуктів. «Наразі 3-місячні вклади домінують. Банки хочуть зафіксувати велику ставку на більш короткий термін. А клієнти хочуть високу ставку на більш довгий термін», – зазначила Катерина Мелеш.

«На початок року була проблема – домінування поточних рахунків в пасивах фізосіб. Тому НБУ здійснив певні дії, змінив нормативи в декілька ітерацій. Відповідно всі банки були змушені залучати кошти на строкові пасиви. Чому на 3-6 місяців? Тому що десь в травні почалися розмови про перегляд облікової ставки в бік її зниження. З’явилися прогнози, що на кінець року вона буде 19-20%. І саме 3-6 місяців стали найбільш популярними, тому що банкіри не захотіли входити в довгострокову ризикову історію  з високими депозитними ставками», –  резюмував заступник голови правління ТАСкомбанку Артур Муравицький.

Оскільки очікується ще два зниження облікової ставки цього року, «банкіри роблять максимальні офери для клієнтів саме на 3 і 6 місяців». «Поки що більшість банків роблять акцент на короткі терміни таких вкладів від трьох до шести місяців. Ми бачимо, що це домінуючі офери на ринку», – сказав Артур Муравицький.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь