Українці не поспішають звільнятися від «зарплатного рабства»
З 1 січня 2021 року працівник компанії може просити роботодавця нараховувати йому зарплату на рахунок в самостійно обраному банку.
Про це повідомляє «Фінансовий клуб» у проєкті «50 провідних банків України – 2021».
Кабінет Міністрів ще в грудні 2019 року дав українцям можливість самостійно вибирати банк для виплати зарплати, пенсії або соцдопомоги. З 1 січня 2021-го працівник компанії може просити роботодавця нараховувати йому зарплату на рахунок в самостійно обраному банку, а не в тому, який пропонує роботодавець.
Опитані в рамках проєкту «50 провідних банків України – 2021» банкіри кажуть, що поки що не відчувають «перетікання» клієнтів зарплатних проєктів до інших банків. «Динаміка розвитку напряму «Зарплатні проєкти» свідчить, що скасування «зарплатного рабства» не вплинуло на перетікання клієнтів із нашого банку в інший», – ділиться спостереженнями голова правління Радабанку Андрій Грігель.
Це пояснюється тим, що багато банків стимулюють переказ коштів на свої рахунки з інших банків через зручний інтерфейс мобільних застосунків і покривають витрати на здійснення такого переказу. «Цього року в нас з’явилися нові клієнти, на картки яких надходять цільові зарахування заробітної плати з іншого банку, без укладення зарплатного проєкту підприємством», – розповідає Андрій Грігель.
Читайте: Банківська цифровізація
Проте фінансисти впевнені, що тренд «відв’язування» від зарплатних проєктів буде посилюватися. Особливо якщо цей процес будуть стимулювати інформаційні кампанії держави або окремих гравців ринку.
«Ми підтримуємо свободу вибору банку для отримання зарплатні. Банки будуть змушені вибудовувати відносини безпосередньо з фізособою, а не з організацією. Це виведе конкуренцію в сегменті роздрібного банкінгу на новий рівень», – вважає директор департаменту маркетингу Креді Агріколь Банку Дмитро Коваленко.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини