Українці повертають майже всі отримані під час війни кредити
Платіжна дисципліна українців за отриманими після 24 лютого 2022 року кредитами навіть вища, ніж була за кредитами, отриманими до війни.
Про це банкіри розповіли під час круглого столу «Black Friday: чи існує святкове споживче кредитування під час війни», проведеного «Фінансовим клубом».
«Нові карткові кредити, «паперові» та кеш-кредити ми фактично почали видавати з вересня 2022 року. Минув рік. І на жовтень 2023-го зробили зріз. Найкраще поводяться з погляду платіжної дисципліни «паперові» кредити. За ними прострочення NPL десь 2-2,5%. По карткам і кеш-кредитам трохи гірше, але в рамках норми, розрахованої нашими ризик-менеджерами, – не більше 5-7%. Клієнти платять, ми задоволені новими продажами і хочемо їх нарощувати», – каже директор з розвитку партнерських програм Сенс Банку Максим Акінчиць.
У захваті від нової поведінки позичальників і в інших банках. «Кредитний портфель, який сформований під час війни, має дуже якісні показники. Навіть трохи кращі, ніж ми планували», – підтвердив начальник відділу управління продажів у національних мережах ОТП Банку Руслан Бойко. «З кредитами, виданими після початку війни, в принципі взагалі проблем немає з NPL», – повідомив директор департаменту розробки продуктів ТАСкомбанку Тарас Гіфес.
«Ми у вересні 2022-го відновили споживче кредитування і в топових мережах відновили довоєнні ризикові сценарії. Останні два місяці, якщо дивитись на якість портфеля, вона навіть трохи краще, ніж довоєнна. В українців в період війни культура оплати навіть покращилась. Я думаю, шо для всіх банків це дуже позитивна історія, коли нові портфелі не несуть великих ризиків чи навіть надмірних ризиків, які були в портфелі, що до війни видавався», – зазначив директор департаменту роздрібного партнерського продажу ПУМБ Ігор Яровий.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини