Українці завдяки лізингу втратять інтерес до володіння автомобілем
Світова тенденція тимчасового користування рухомим майном скоро прийде в Україну.
Такий прогноз зробили учасники круглого столу «Чи отримає ринок лізингу друге дихання після введення в дію нового профільного закону», проведеного «Фінансовим клубом».
«Наші тенденції трохи пасуть задніх, тому що світова тенденція по легковим авто полягає в тому, що люди прагнуть купувати не володіння, а користування. І саме через фінансовий лізинг є можливість надавати якісь додаткові продукти, які можуть покращити володіння», – розповів начальник управління методології регулювання окремих ринків небанківських фінансових послуг департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінустанов НБУ Олексій Онищенко.
Він пояснив це на простому прикладі. «Навіщо мені, як людині, яка просто хоче їздити на авто, займатися тим, що кожні п’ять років стару машину треба продавати – нову купувати, кожен рік треба її обслуговувати. Лізингодавець як власник машини, як оператор великого парку, може здійснювати такі додаткові послуги, які будуть цікаві фізичній особі», – сказав Олексій Онищенко.
Банкіри підтримують цю позицію. «Вік використання машин зменшується, і люди із задоволенням будуть в найближчому майбутньому міняти машини, використовувати цю можливість, а не купувати і утримувати їх. Можна взяти автомобіль, поїздити два-три роки, потім поміняти на більш краще авто. Небанківські лізингові установи можуть зосередити на собі цей сервіс», – розповів начальник управління фінансового лізингу ПУМБ Володимир Руденко.
Читайте: Банкіри назвали перспективні напрямки лізингу
Заступниця начальника управління продуктів та продажів малого та середнього бізнесу департаменту МСБ банку «Глобус» Катерина Івасішина впевнена, що питання сервісу є найважливішим. «Багато фізосіб не знають, що таке лізинг. І щоб поширити лізинг, потрібно здійснити заходи по збільшенню обізнаності населення, наповнити його сервісами, акціями. Ми купуємо те, що нам відомо, а фізособа, яка не знає, що це, і звертається до банку за фінансуванням, вона, звичайно, обере кредит. Наша мета – це більша медійність продукту», – пояснила Катерина Івасішина.
«Люди вже не хочуть кататися на «Жигулях», всі хочуть машину із максимальним сервісом. Так само і в лізингу. Недостатньо отримати гроші, треба пропонувати людям сервіси», – впевнений Володимир Руденко.
Зміни відбуваються, але поступово. «Ми бачимо зміну поколінь. І на зміну класичних підходів, які ми бачили останні 15 років, коли можна взяти кредит і поступово виплачувати за свою власність, приходить покоління користування, а не володіння. І ми бачимо досвід європейських країн, де частка лізингу фізичних осіб набагато перевищує частку юросіб», – розповіла заступниця голови правління з корпоративного бізнесу Банку Кредит Дніпро Тетяна Поплавська.
Читайте: Частка банків на ринку лізингу зростатиме
За її словами, міжнародні компанії запускають спеціальні програми для лізингу автомобілів своїм співробітникам. «Далі цей ринок починає розвиватися за рахунок партнерських продажів, за рахунок сервісів. Люди бачать зручність, і надалі це працює як масовий продукт», – сказала вона.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини