Україна хоче отримати $415 млрд російських резервів

Україна хоче отримати $415 млрд російських резервів

Україна вже втратила $120 млрд через війну і хоче отримати $415 млрд заблокованих російських валютних резервів.

Збитки, які російська армія завдала інфраструктурі України, сягають щонайменше $120 млрд або майже 3,6 трлн грн, «і ця цифра зростатиме кожний наступний день».

Про це розповів перший заступник міністра економіки Денис Кудін, повідомляє Економічна правда.

«У нас два основні підходи: прямі одноразові втрати, скільки буде коштувати відновлення мостів, доріг, об’єктів інфраструктури, лікарень, дитсадків, шкіл, які були зруйновані Росією в Україні, та обсяг втрат ВВП», – пояснив Кудін.

Вже перестали працювати більшість металургійних заводів на сході України, що означає скорочення експорту металів, частка яких у структурі експорту була значною. Блокада росією морських шляхів, зокрема в Чорному морі, майже не дає можливості експортувати кукурудзу, пшеницю та олію.

«Ми бачимо, що в містах, де йдуть безпосередні бойові дії, економічна активність зупинилася на ¾, 75% бізнесу припинили роботу. Хтось в евакуації, хтось чекає, коли закінчаться бойові дії. В Україні працює кожен другий бізнес, це втрати 50% економічної активності», – розповів заступник міністерки.

Тому Міністерство економіки спільно з урядами інших країн шукають механізм передачі Україні арештованих золотовалютних резервів центробанку росії у розмірі $415 млрд для відшкодування збитків, завданих військовими рф.

«Західні уряди вже арештували золотовалютні резерви центробанку російської федерації – $415 млрд. По суті цієї суми достатньо, щоб перекрити оці прямі єдиноразові втрати. Ми розраховуємо, що у найближчий час спільно з урядами інших країн ми знайдемо юридичний механізм, яким чином можуть надійти ці гроші Україні для відновлення і компенсацій», – розповів Кудін.

Він додав, що також росія повинна буде виплатити репарації Україні після капітуляції рф.

За словами Кудіна, репарації бувають в двох формах: грошові і натуральні.

Київська школа економіки (KSE) оцінила поточні збитки в $54 млрд і спільно з Міністерством економіки та Офісом Президента запустило сайт для збору даних про збитки, нанесені Україні у війні https://damaged.in.ua/

За наявною інформацію, наразі пошкоджено та/або повністю зруйновано щонайменше 200 освітніх закладів, 30 закладів охорони здоров’я, 8 церков, 1600 житлових будинків, 19 адміністративних будівель, 23 заводи/їхні склади, 12 аеропортів, 5 ТЕС/ГЕС. Крім того, зруйновано/виведено з ладу понад 15 тисяч кілометрів автомобільних доріг, 5 тисяч кілометрів залізничних шляхів, 12 аеропортів, 350 мостів та мостових переходів.

Загальна оціночна вартість пошкоджених/зруйнованих об’єктів, за попередньою оцінкою КSЕ, у випадку їх повного руйнування може складати до 1,5 трлн грн або до $54,3 млрд. Втім, вартість відновлення цих втрат, ймовірно, буде значно більшою, адже будуть необхідні демонтаж зруйнованих будівель/об’єктів та відбудова значної кількості з них з нуля.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь