Укрпошта хоче отримати PINbank попри вимоги МВФ

Укрпошта хоче отримати PINbank попри вимоги МВФ

«Укрпошта» зберігає зацікавленість в отриманні акцій Першого інвестиційного банку (PINbank) попри структурний маяк в оновленому меморандумі з Міжнародним валютним фондом (МВФ), який забороняє збільшення кількості державних банків.

«У меморандумі МВФ немає нічого про те, що цього не можна робити (передавати акції PINbank до статутного капіталу «Укрпошти». – Ред.). Власник той самий, тільки кращий користувач, який може вирішити це питання», – вважає генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський, якого цитує «Інтерфакс-Україна».

За його словами, економічний ефект від передання банку «Укрпошті» становитиме в середньому 2,5 млрд грн за рік, а 100% громадян протягом чотирьох місяців отримають доступ до банківських послуг.

Гендиректор також вважає, що для передання акцій PINbank «Укрпошті» не потрібен дозвіл Національного банку. «Є така унікальна річ, коли не потрібен дозвіл Нацбанку. Я на адвоката вчився і мене там вчили: ніколи не став запитання, якщо не хочеш почути не ту відповідь», – відповів він.

В оновленому меморандумі економічної та фінансової політики з МВФ додався постійний структурний маяк: «Усі банки, контрольний пакет акцій яких належить державі, залишаються під акціонерним управлінням Міністерства фінансів, а будь-які націоналізовані несистемні банки будуть передані Фонду гарантування вкладів фізосіб для санації (resolution)».

Читайте: МВФ оновив структурні маяки для України

13 березня 2023 року апеляційна палата Вищого антикорупційного суду (ВАКС) відхилила апеляцію російського бізнесмена, акціонера PINbank Євгена Гінера, на рішення суду першої інстанції від 27 лютого, яким в дохід держави було спрямовано 88,890583% акцій PINbank.

«Рішення набуло законної сили з моменту проголошення й оскарженню в касаційному порядку не підлягає», – було зазначено в повідомленні ВАКС.

Водночас уряд досі не ухвалив рішення, кому передати ці акції в управління.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу