Уряд доручив створити компанію для запуску іпотеки під 5-7%

Уряд доручив створити компанію для запуску іпотеки під 5-7%

Кабінет міністрів доручив Міністерству фінансів забезпечити створення ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» для запуску доступного іпотечного кредитування населення.

Про це йдеться в урядовій постанові №1115 від 16 листопада 2020 року.

«Українська фінансова житлова компанія» створюється з метою впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян України житлом та рефінансування іпотечних кредитів. Компанія має надавати послуги фінансового лізингу по об`єктах нерухомості, видачі кредитів фінансовим установам для фінансування іпотеки для населення.

Постановою також затверджено Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для поповнення статутного капіталу цього акціонерного товариства.

У рамках цих механізмів Кабмін готує програму пільгової іпотеки зі ставками від 5% до 7% річних на термін від 60 місяців (5 років) до 240 місяців (20 років). При цьому низькі ставки будуть фіксовані протягом усього терміну дії кредитного договору.

Перший внесок за цими кредитами становитиме не менше 20%. Передбачено певні вимоги до житла і обмеження по площі: на одну особу не більше 52 кв. метрів. Йдеться, в першу чергу, про первинний ринок житла.

Програма також передбачає другий напрям – фінансовий лізинг на строк до 20 років з відсотковою ставкою близько 5% річних і без сплати першого внеску. Зазначений напрямок фінансування буде спрямований для збереження робочих місць, сприяння в забезпечені житлом військових, поліцейських та інших службовців.

Загалом, на першому етапі передбачається надати 12,5 тис. іпотечних кредитів і придбати 18,8 тис. квартир у фінансовий лізинг. Надалі Мінфін розвиватиме ці програми та шукатиме додаткові джерела фінансування для їх розширення.

Створити спеціальну компанію для запуску механізму доступної іпотеки та започаткувати старт відповідних програм планується до кінця 2020 року.

Банки звітують про зростання іпотечного кредитування.

Це не перша державна іпотечна установа: вже діє створені урядом Державна іпотечна установа та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву, а також створене державними банкамами Агентство по рефінансуванню житлових кредитів.

З червня вже працює держпрограма іпотечного кредитування населення під 10% річних. У ній беруть участь сім банків: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк, Правекс Банк, Кредобанк, банк «Глобус» та Кристалбанк, які забезпечують 97% обсягу нових іпотечних кредитів.

У жовтні Нацбанк запропонував уряду поширити програму «Доступних кредитів 5-7-9%» для бізнесу на іпотеку.

Мінфін уже готується запровадити іпотечне кредитування під 5-7% річних.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу