В Україні бум інвестицій в державні облігації

В Україні бум інвестицій в державні облігації

Дохідність гривневих облігацій внутрішньої державної позики, яка перевищує ставки за депозитами, викликала бум вкладень в ОВДП.

Якщо за 2022 рік портфель ОВДП у населення зріс на 5,1 млрд грн, то в 2023 році він зріс вже на 20,9 млрд грн – до 51,2 млрд грн.

Цьому сприяло спрощення входження в ОВДП. Інструмент, який ще донедавна був доступний переважно VIP-клієнтам банків чи клієнтам інвестиційних компаній, почав проникати в мобільні застосунки банків та інтернет-банкінг, а також у «Дію», де на початку жовтня держоблігації можна було купити в Сенс Банку та трьох інвесткомпаніях.

Про це йдеться у щорічному рейтингу «25 провідних банків України».

«З 1 січня до 15 вересня портфель ОВДП, зокрема військових облігацій, у власності фізичних осіб у Сенс Банку збільшився майже вдвічі – до 4,3 млрд грн в еквіваленті. За цей період банк продав ОВДП на 7,2 млрд грн. Через застосунок Sense SuperApp та менеджерів проходило 94% продажів, через «Дію» – 6%», – розповіла членкиня правління Сенс Банку Інна Тютюн.

Укргазбанк також набув досвіду співпраці з «Дією». «З 1 січня до 15 вересня фізичні особи через Укргазбанк придбали ОВДП на 4 млрд грн, з них через застосунок «Дія» – на понад 150 млн грн», – розповів директор департаменту інвестиційної діяльності Укргазбанку Олег Кириченко.

Зниження порогу входження, оскільки купівля часто відбувається без комісій навіть від однієї облігації, залучило тисячі нових роздрібних інвесторів.

Перспективи зростання значні, тому що українці вклали в ОВДП менш ніж 5% своїх заощаджень. І банки намагаються зробити інвестування більш зручним, зокрема ОТП Банк першим серед банків дозволив клієнтам купувати ОВДП безпосередньо на аукціонах Мінфіну через застосунок.

Купон за державними борговими паперами не оподатковується ПДФО (18%) та військовим збором (1,5%), які обов’язково сплачуються з відсотків за депозитами.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь