Депозити за офіційним курсом НБУ нецікаві вкладникам
Нацбанк з осені 2022 року дозволяє українцям розміщувати безлімітні квазівалютні депозити, які наприкінці строку виплачуються в гривні за офіційним курсом НБУ.
Такий продукт одразу запровадили ПриватБанк та Ощадбанк. Однак за рік він не став популярним.
У ПриватБанку такий депозит програє «конвертаційним депозитам», які НБУ запровадив в липні 2022 року. «Залучення на вклади за програмою «200 тис. грн» (конвертаційні вклади. – Ред.) значно вищі, тому що ця програма передбачає вихід із неї з реальною іноземною валютою. Це фактично відкладений у часі валютообмін», – пояснив член правління ПриватБанку з питань роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко. Якщо з початку 2023 року і до середини осені конвертаційні вклади були відкриті у ПриватБанку на $578 млн та 33 млн євро, то депозит «Капітал» за офіційним курсом зацікавив клієнтів лише на $25 млн.
Про це йдеться у щорічному рейтингу «25 провідних банків України».
Водночас Ощадбанк зробив ставку на депозит за офіційним курсом і досі не запропонував клієнтам конвертаційний вклад. «З початку року на «Мій валютний депозит» було залучено $15,7 млн. Загалом на цей вклад залучено $37,6 млн. Впровадження другого типу вкладу наразі не планується, враховуючи кон’юнктуру ринку та відповідний попит на діючий депозит», – пояснив заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за роздрібний бізнес, Антон Тютюн.
В останні дні серпня 2023-го НБУ збільшив удвічі щомісячний ліміт за конвертаційними вкладами до 200 тис. грн та відновив, уперше з початку війни, нецільову безготівкову купівлю валюти – до 50 тис. грн на місяць.
Цей депозит пропонують 45 банків та три необанки. 21 із них відкривають такі депозити в застосунках. «Пільгові» вклади в євро розміщували чотири десятки гравців.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини