91,7% світових компаній продовжують заробляти в росії

91,7% світових компаній продовжують заробляти в росії

За понад 21 місяць повномасштабного вторгнення остаточно обірвали зв’язки з росією лише 302 іноземні компанії.

У листопаді до цього переліку додалося ще 7 міжнародних бізнесів, водночас одній компанії був повернутий статус “залишаються”, свідчать результати моніторингу KSE Institute у межах проєкту “Самосанкції / LeaveRussia” щодо впливу виходу іноземного бізнесу на економіку рф.

Минулого місяця дослідникам Київської школи економіки вдалося ідентифікувати низку міжнародних компаній, які повністю завершили вихід із росії: Amedia (черговий приклад конфіскації бізнесу), Bonava, Clancy Engineering, Eastnine AB, Flugger, Laude Smart Intermodal S.A. (імовірно внутрішня угода, адже новим власником є ТОВ “АЗІЯ ІНТЕРМОДАЛ” з Казахстану), Sandvik (на додаток до ліквідації юридичної особи групи Sandvik Coromant у травні 2023 року).

Крім того, був оновлений статус TP-Link (з “вийшли” на “залишаються”), оскільки виявилося, що попередній продаж був внутрішньогруповою транзакцією і компанія активно продовжує торгові відносини з росією.

Станом на 3 грудня 2023 року тільки 302 міжнародні компанії (8,3% від загального числа записів в базі KSE або 23,6% від компаній, які отримували дохід в росії в 2022 році) повністю припинили діяльність у рф.

1227 (33,7% від загального числа) згорнули операції та заявили про намір покинути країну-агресорку.

Водночас 1563 (43% від загального числа) компанії з тих, що потрапили до моніторингу KSE Institute, поки що не збираються покидати російський ринок, працюючи без будь-яких змін. Ще 547 (15% від загального числа) – призупинили нові інвестиції та продовжують вичікувати.

 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь