В умовах карантину українцям вдалося наростити депозити
За дев’ять місяців 2020 року гривневі кошти населення в банках збільшилися на 54 млрд грн, або на 17%.
Про це повідомив голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек під час круглого столу «Вплив карантину на «заощадливі» звички українців», проведеного онлайн «Фінансовим клубом».
«Це значно більше за ріст реальної та номінальної заробітної плати. Це суттєве зростання, зважаючи на обставини», – зазначив Роман Шпек.
Заступник голови правління ПУМБ Артур Загородников навів приклад його банку: за дев’ять місяців поточного року гривневий портфель фізичних осіб збільшився на 1,115 млрд грн, або на 14%.
«Українці віддають перевагу розміщенню заощаджень в гривні. І якщо порівнювати нас з минулим роком, то за вісім місяців приріст банківської системи вийшов на рівень 2019 року в абсолютних цифрах», – розповів директор з розвитку бізнесу Ідея Банку Володимир Малий.
Заступник голови правління з роздрібного бізнесу та digital-трансформації Банку Кредит Дніпро Тарас Горкун каже про конкуренцію двох основних моделей поведінки споживачів. «Перший фактор поведінки споживача – це заробити на грошах, розміщених на депозитах. Для цього вони користуються вкладами із капіталізацією процентів. Або їм потрібно накопичити на якусь потребу. Для цього вони використовують вклади з поповненням», – каже банкір.
Цього року на динаміку зростання депозитного портфеля вплинуло чимало негативних факторів. «На поведінку клієнтів вплинуло і скорочення споживання, і посилення інфляційних, девальваційних очікувань, загальна невизначеність щодо свого здоров’я і здоров’я близьких. Тому населення намагається зберігати кошти під рукою і більше віддає перевагу депозитам на вимогу», – розповіла головна експертка управління зв’язків з громадськістю та фінансової обізнаності НБУ Олена Тригуб.
При цьому банкам зараз потрібна гривня вкладників лише за низькими ставками, каже заступник голови правління Ощадбанку Антон Тютюн.
«Що стосується гривні, то притік досить стабільний. Клієнти одночасно хочуть низьких ставок за кредитами і високих – за депозитами. Це норма з точки зору клієнта, а з точки зору банка це аномалія. Тому ми знижуємо відсоткові ставки, щоб дешевше кредитувати», – розповів банкір.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини