Валютні резерви НБУ впали за травень на $3,4 млрд

Валютні резерви НБУ впали за травень на $3,4 млрд

Міжнародні резерви України за травень скоротились до $39 млрд 33,8 млн.

За травень вони впали на 7,9% або $3,37 млрд із рівня в $42,404 млрд. Скорочення вже відбувається другий місяць поспіль.

Така динаміка зумовлена валютними інтервенціями НБУ для забезпечення курсової стійкості та борговими виплатами країни в іноземній валюті на фоні майже повної відсутності валютних запозичень.

Національний банк в минулому місяці продав на валютному ринку $3,087 млрд, а викупив до резервів лише $11,1 млн. Чистий продаж валюти НБУ становив $3 млрд 75,9 млн, збільшившись порівняно з квітнем. Це пов'язано зі зростанням попиту на валютному ринку після рішення НБУ провести валютну лібералізацію та активізацією видатків уряду завдяки суттєвій зовнішній допомозі в березні-квітні.

На валютні рахунки уряду в Національному банку надійшло за місяць лише $143,1 млн: $123,1 млн – від розміщення валютних ОВДП; $20 млн – від Світового банку.

За обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті виплачено $412,3 млн, з яких: $309,1 млн – обслуговування та погашення валютних ОВДП; $42,9 млн – обслуговування та погашення боргу перед ЄІБ; $30,7 млн – обслуговування та погашення боргу перед ЄБРР; $21,3 млн – обслуговування та погашення боргу перед Світовим банком; $8,3 млн – сплата боргу перед іншими міжнародними кредиторами.

Крім того, Україна сплатила Міжнародному валютному фонду $240,8 млн.

У травні завдяки переоцінці вартість фінансових інструментів збільшилася на $216,1 млн.

Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 5,1 місяця майбутнього імпорту.

валютні резерви травень 2024

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу