Валютні резерви України скоротилися на $1,5 млрд
Міжнародні резерви Нацбанку у лютому скоротилися на 5,3% – до $27,5 млрд.
Якщо на 1 лютого вони становили $29,087 млрд, то на 1 березня – $27,538 млрд, тобто на $1,549 млрд менше.
Зниження міжнародних резервів зумовлене насамперед виплатами за зовнішніми зобов'язаннями держави в минулому місяці та інтервенціями Національного банку, необхідними для згладжування надмірних коливань на валютному ринку.
Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив $1,4 млрд. З цієї суми $781,9 млн були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), $428,4 млн – на обслуговування та погашення єврооблігацій, а решта – на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті.
Валютні надходження на користь уряду становили $65 млн, зокрема $25 млн – від розміщення ОВДП. Крім того, у лютому Національний банк та уряд України сплатили $199,1 млн на користь Міжнародного валютного фонду.
Після вторгнення російських загарбників на територію України 24 лютого Національний банк заборонив купівлю валюти на міжбанку, окрім фінансування критичного імпорту. Однак продаж валюти зберігався. Відповідно з 24 до 28 лютого спостерігалося перевищення пропозиції валюти над попитом, тому НБУ активно викуповував валюту – сумарно у лютому на $901,2 млн.
Напередодні збройного нападу росії на Україну НБУ для стримування девальвації гривні продав у лютому на валютному ринку $1,3 млрд. Чистий продаж валюти центробанком становить $357,8 млн.
Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют) збільшила резерви на $339,7 млн.
Поточний обсяг міжнародних резервів забезпечує фінансування 3,8 місяця поточного імпорту.
Україна увійшла в коронакризу на початку березня 2020 року із резервами у $27 млрд.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини