ВВП Японії в четвертому кварталі впав на 6,3%
У IV кварталі 2019 року внутрішній валовий продукт Японії стрімко впав на 6,3% в річному вимірі з максимальними темпами з 2014 року.
Різке падіння економіки за останні 5,5 років стало наслідком підвищенням податку на споживання в країні з 8% до 10%.
Таке скорочення японського ВВП було відзначено вперше з третього кварталу 2018 року. Опитані Trading Economics аналітики в середньому очікували зниження японської економіки в четвертому кварталі на 3,7%.
У III кварталі, за переглянутими даними, ВВП Японії зріс на 0,5%, а не на 1,8%, як очікувалось раніше.
Обсяг японського ВВП в жовтні-грудні знизився на 1,6% в порівнянні з попереднім кварталом при очікуваному експертами зменшенні на 0,9%. Оцінка зростання ВВП у поквартальному вираженні в липні-вересні була переглянута до 0,1% з 0,4%.
Споживчі витрати в Японії в четвертому кварталі впали на 2,9% в порівнянні з попереднім кварталом. Падіння, яке було відзначено вперше за п'ять кварталів, стало результатом підвищення податку на споживання (аналог ПДВ) в країні з 1 жовтня 2019 року з 8% до 10%.
Крім того економісти зазначають, що тепліша, ніж зазвичай, зимова погода в Японії внесла свій внесок у зниження споживчих витрат.
Капіталовкладення японського бізнесу знизилися вперше за три квартали - на 3,7% - на тлі торгової війни США і Китаю, що підвищило невизначеність перспектив світової економіки.
Обсяг японського експорту в минулому кварталі зменшився на 0,1%, імпорт скоротився на 2,6%.
Аналітики очікують, що негативні наслідки підвищення податку на споживання в Японії ослабнуть в першому кварталі 2020 року, однак попереджають, що японська економіка може також знизитися в січні-березні 2020 року на тлі поширення китайського коронавірусу.
Падіння японського ВВП протягом двох кварталів поспіль означатиме технічну рецесію.
Зазначимо, що попереднє максимальне падіння економіки Японії сталося в першому кварталі 2014 фінансового року. За квітень-червень 2014 року ВВП країни в річному вимірі скоротився на 6,8%. Для порівняння, в січні-березні 2011 року після спустошливого цунамі та катастрофи на АЕС «Фукусіма» економіка Японії скоротилася на 6,9%.
Китайський коронавірус Covid-19, завдав удару по японському туризму, а також обмежива виробничу активність в країні, де багато підприємств залежать від компонентів, що випускаються в Китаї.
«Важко говорити про можливість збільшення споживчих витрат в Японії в січні-березні на тлі введених Китаєм обмежень для запобігання поширенню коронавірусу, які змушують людей залишатися вдома», - каже економіст Daiwa Securities Марі Івасіта.
На частку громадян Китаю припало близько 37% споживчих витрат туристів в Японії в минулому році, що склали $44 млрд, повідомляє Investing.com.
Нагадаємо, Центробанк Китаю знезаражуватиме гроші в рамках боротьби з епідемією нового коронавірусу Covid-19. Одним із способів, яким планують очищувати купюри, буде обробка ультрафіолетом або високими температурами. Після цього гроші опечатають на один-два тижні (карантин).
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини