Виробництво цигарок можуть піддати цілодобовому спостереженню

Виробництво цигарок можуть піддати цілодобовому спостереженню

Це необхідно для недопущення тіньового виробництва тютюнових виробів легальними виробниками.

Цю пропозицію зробили учасники конференції «Як детінізувати роздрібну торгівлю та мінімізувати контрабанду в Україні», організованої Економічною експертною платформою.

«Втрати від ненадходження від тіньових ринків підакцизної групи товарів складають близько 40-45 млрд грн на рік», – заявив фахівець Економічної експертної платформи Мирослав Лаба.

Водночас завдяки активній роботі парламентського податкового комітету та контролюючих органів у березні змінився тренд, і продажі легальної продукції почали помітно зростати, а тіньова частка – зменшуватись.

Для збільшення податкових надходжень експерти цієї платформи пропонують різні заходи від перезавантаження БЕБ, ДПС, ДМС і встановлення KPI для податківців до запровадження цілодобового відеоспостереження за виробничими лініями підакцизної продукції.

«Наша рекомендація – це запровадження цілодобового відеоконтролю на виробництві підакцизних груп товарів, проведення хронометражів, можливість для працівників контролюючих органів тимчасового опломбування виробничого обладнання у неробочий час. Є випадки, коли компанія декларує, що виробництво не відбувається, при цьому в нічний час чи інший період здійснюється виготовлення продукції, яка потім реалізується у незаконний спосіб», – розповів Мирослав Лаба.

Цю проблему визнали у профільному парламентському комітеті. «На жаль, податкова не має тих можливостей і повноважень, які в неї є в роботі з іншими ринками, щоб фіксувати і зупиняти нелегальне виробництво. Бо в тютюні можливо вкластися у виробництві в одну ніч», – заявив голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Учасники ринку та експерти підтримали відеоспостереження. «Цілодобове спостереження – це гарний варіант. Він діє дуже ефективно в країнах Європейського союзу в умовах, коли працівники податкового органу не можуть здійснювати контроль в певний час. Для цього є цілодобове спостереження, коли все може переглядатися і фіксуватися факти порушення податкового законодавства», – пояснила експертка Growford Institute Тетяна Кощук.

«У нас була пропозиція, крім камери і контролю за обсягами, зробити альтернативу, як з алкоголем, щоб представники податкової могли перебувати на тютюнових виробництвах цілодобово», – порекомендував менеджер із захисту торгових марок Philip Morris Сергій Вербов.

виторги рро тютюн

В Державній податковій службі вивчать ці пропозиції. «Те, що стосується камери на виробництві тютюну, як додатковий інструмент, то це може мати свій позитивний ефект. Зараз на всіх тютюнових фабриках проводиться хронометраж, і періодично центральний апарат відправляє своїх працівників для контролю за цим хронометражем. І більшість цих виробництв тютюнових виробів зупинилися», – розповів в.о. директора департаменту контролю за підакцизними товарами ДПС Ігор Чугаєв.

«У нас налагоджена співпраця з ДПС. Ми залучаємо їх як спеціалістів в тому числі з підпільного виробництва спирту, тютюнових виробів», – зазначив заступник начальника управління – начальник 2-го відділу департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції Іван Писарчук.

Парламентський профільний комітет може включити відеофіксацію до законопроєкту № 10346. «Я не проти камер цілодобових, але я не переконаний в тому, що технічно це можна зробити таким чином, щоб не було врізки. На камері цієї врізки не буде видно, але все буде працювати», – попередив Данило Гетманцев.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь