Витрати спільних з ЄС проєктів перевірять 40 аудиторських фірм
Незалежні аудитори перевірятимуть витрати проєктів, які фінансуються Європейським Союзом у рамках спільних з Україною програм.
6 серпня в Мінфіні відбулось повторне засідання комісії з відбору незалежних аудиторів, які здійснюватимуть перевірку витрат за проєктами в рамках спільних операційних програм прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020.
В результаті в перелік незалежних аудиторів, які здійснюватимуть перевірку витрат, були внесені зміни. Зокрема були включені ще 8 суб’єктів аудиторської діяльності (САД), один з попередньо відібраних був виключений, а також додатково включено 11 аудиторів чотирьох САД.
Відтак наразі 40 аудиторських компаній, в яких понад 150 фізичних осіб – аудиторів, перевірятимуть витрати за проектами в рамках зазначених програм.
«Для належної реалізації проектів за програмами у кожній країні-учасниці має бути побудована відповідна національна система управління та контролю за виконанням цих програм. Мінфін згідно з цією системою виконує функції Національного контрольно-контактного пункту. І одним із основних завдань в рамках виконання цієї функції є формування відкритого переліку незалежних аудиторів, які будуть залучені до перевірки витрат за проектами в рамках програм», - зазначив перший заступник міністра фінансів Денис Улютін.
Нагадаємо, Україна бере участь у чотирьох спільних операційних програмах прикордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства 2014-2020: «Україна – Польща – Білорусь», «Україна – Угорщина – Словаччина – Румунія», «Україна – Румунія», «Басейн Чорного моря».
Загальний бюджет програм становить понад 384 млн євро для всіх країн-учасниць програм.
Нагадаємо, Європарламент схвалив надання 1,2 млрд євро Україні для подолання кризи, спричиненої пандемією COVID-19.
Раніше Єврокомісія схвалила рішення про надання пакету допомоги Україні в 80 млн євро, а потім збільшила його до 190 млн євро, на підтримку системи охорони здоров’я, економіки, малого та середнього бізнесу та захисту вразливих категорій населення.
ЄС також схвалив надання Україні кредиту в 500 млн євро в рамках своєї четвертої програми макрофінансової допомоги (MFA).
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини