Як виявляти підроблені банкноти доларів та євро
Українці можуть ознайомитись із системою захисту банкнот доларів США та євро для того, щоб перевірити їх справжність без застосування спеціального обладнання.
Для цього потрібно звернути увагу на візуальні та тактильні елементи захисту (водяні знаки, занурені та “віконні” захисні стрічки, рельєфний друк, оптично-змінні фарби, голографічні елементи тощо), повідомили в НБУ.
Детальний опис захисних елементів банкнот доларів та євро, що перебувають у обігу, розміщено на сайті Бюро гравіювання та друку міністерства фінансів США та Європейського центрального банку відповідно.
В НБУ радять не здійснювати валютно-обмінні операції «на руках» або через Інтернет. Для цього необхідно звертатися виключно до ліцензованих Національним банком пунктів обміну валюти банків або небанківських фінансових установ.
Усі вилучені з обігу підробки іноземної валюти гарантовано відсортовуються як сумнівні за допомогою належним чином налаштованих лічильників та сортувальників банкнот (зокрема з функцією контролю ультрафіолетового, інфрачервоного та магнітного захисту).
Тобто вони не становлять загрози для банків та фінансових установ, а розраховані насамперед на неуважність та недостатність знань громадян.
Якщо є сумніви щодо справжності та платіжності банкнот іноземної валюти, громадяни можуть звертатися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Національному банку.
За результатами таких досліджень, що здійснюються безкоштовно, банкноти іноземної валюти, визнані справжніми, повертаються власнику.
Підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості. Про їхнє вилучення Національний банк повідомляє правоохоронні органи, всі підроблені банкноти передаються їх уповноваженим працівникам для проведення розслідувань.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
ТОП-новини