ЄБРР може збільшити фінансування відновлення енергосистеми України

ЄБРР може збільшити фінансування відновлення енергосистеми України

Європейський банк реконструкції та розвитку вивчає можливість для збільшення підтримки, щоб допомогти Україні подолати критичну нестачу електроенергії із наближенням зими.

Як пише Bloomberg, про це повідомила президентка ЄБРР Оділь Рено-Бассо, передає Forbes.

За даними Київської школи економіки, унаслідок повномасштабного вторгнення Росії енергетичний сектор України зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на $56,2 млрд.

У червні ЄБРР виділив 300 млн євро на допомогу українським державним енергокомпаніям у ремонті пошкоджених обʼєктів та будівництві нових децентралізованих генеруючих потужностей. За словами президентки банку, фінансування ще може збільшитись.

"Це свого роду початок, відправна точка, вона може бути вищою, – сказала Рено-Бассо в інтервʼю. – Ми вивчаємо, як ми можемо надати підтримку та розвивати систему виробництва електроенергії". При цьому, зазначила вона, приватні компанії також можуть претендувати на фінансування.

За її словами, ЄБРР продовжить надавати підтримку у розмірі від 1,5 млрд євро до 2 млрд євро на рік на інфраструктуру, енергетичну безпеку, відновлення та модернізацію.

Також Оділь Рено-Бассо згадала про мобілізацію і зазначила, що її прискорення посилює нестачу робочої сили, яка виникла після того, як мільйони людей знайшли притулок в інших країнах Європи.

"Підтримка економіки дуже важлива, оскільки потрібні податкові надходження, електрика, громадський транспорт і персонал, здатний це робити. Все це потрібно збалансувати", – сказала вона.

Президентка ЄБРР додала, що збереження програми Міжнародного валютного фонду "буде дуже важливим", і владі доведеться провести антикорупційні реформи відповідно до угоди, щоб забезпечити подальшу підтримку.

Наразі перспективи фінансування України до кінця цього року стабільні, оскільки закордонні партнери, швидше за все, виконають свої зобовʼязання щодо підтримки країни, сказала очільниця ЄБРР.

"Але 2025 рік, особливо зима, буде непростим, – сказала вона. – Необхідно більше ясності щодо того, як покрити фінансовий дефіцит".

Нагадаємо, Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР) разом з ПриватБанком розпочали роботу над новою угодою про розподіл ризиків.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу