Єдиним засобом платежу в Україні залишається гривня – голова НБУ
Голова Національного банку Кирило Шевченко вітає ухвалення Верховною Радою закону «Про віртуальні активи», проте нагадує, що єдиним законним засобом платежу залишається гривня.
«Вітаю ухвалення депутатами закону «Про віртуальні активи» (законопроєкт №3637). Завдяки 276 голосам «ЗА» в Україні з’явилася можливість створити прозорий, цивілізований та зрозумілий ринок віртуальних активів із сучасною інфраструктурою та захищеними клієнтами», - написав він.
Шевченко відзначає, що «віртуальні активи, зокрема й ті, що ми звикли називати криптовалютою, отримали визначений юридичний статус, а учасники ринку – право на захист та роботу в правовому полі».
Водночас він наголошує, що єдиним законним засобом платежу в Україні залишається гривня.
«Національний банк відповідає за купівельну спроможність саме національної валюти, регулює її обіг, завдяки цьому здійснює ефективну монетарну політику», - зауважує голова НБУ.
За його словами, після підписання закону президентом в Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, де відбуваються торги віртуальними активами, а технологічні інновації відкриють багато перспективних можливостей, зокрема сприятимуть залученню інвестицій у країну.
Шевченко також зазначив, що після підписання закону НБУ разом з іншими регуляторами цього ринку почне розроблення та впровадження підзаконних нормативно-правових актів, які повинні надати потужних стимулів для розвитку ринку та водночас захистити українців від загрози шахрайства та знецінення їхніх заощаджень.
Він нагадав, що Нацбанк вивчає можливість випуску власних цифрових грошей (цифрової валюти від центробанку, СBDC) – е-гривні.
Відповідно до закону «Про платіжні послуги» цифрові гроші НБУ – електронна форма грошової одиниці України, емітентом якої є Національний банк
«Одним із потенційних напрямів дослідження випуску е-гривні ми вбачаємо її використання у сфері, пов’язаній з обігом віртуальних активів (наприклад, для обміну, забезпечення випуску та інших операцій із віртуальними активами). Це може створити нову інфраструктуру, яка б виконувала роль ефективного шлюзу між реальною економікою та ринком віртуальних активів. Відповідно е-гривня може стати одним із ключових елементів якісного розвитку інфраструктури для віртуальних активів в Україні», - пише Шевченко.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини