Євросоюз не зміг погодити 15-й пакет санкцій проти росії
Посли країн Європейського Союзу на зустрічі у п'ятницю, 6 грудня, не змогли погодити 15-й пакет санкцій проти росії.
Дві країни-члени ЄС заблокували рішення через розбіжності щодо продовження часу, наданого європейським компаніям для виходу з росії, повідомляє Reuters із посиланням на джерела серед європейських дипломатів.
Співрозмовники агентства не уточнили, які саме країни блокують санкції. Посли ЄС повернуться до обговорення нового пакету обмежень пізніше.
За даними Politico, санкції заблокували Литва та Латвія, оскільки 15-й пакет також продовжував дію положення, що дозволяє західним фірмам продовжувати працювати в росії, незважаючи на чинні санкції.
Положення, запроваджене в санкційних пакетах ЄС ще у грудні 2022 року, мало допомогти західним компаніям, які прагнуть вивести капітал з росії, але не можуть цього зробити з різних причин. Критики стверджували, що цією лазівкою зловживають, надаючи компаніям забагато політичного прикриття, щоб залишатися в росії.
За даними агентства Reuters, новий санкційний пакет передбачає додаткові санкції щодо танкерів, що транспортують російську нафту.
Водночас ним пропонується продовжити строки реалізації ухвалених раніше обмежень. Зокрема, суперечності серед країн ЄС викликала пропозиція продовжити строк, протягом якого Чехія може імпортувати нафтопродукти, вироблені з російської нафти у Словаччині, повідомили дипломати.
При цьому послаблення санкцій у цій сфері вимагає не Чехія, а Словаччина, яка прагне продовження дії дозволу на експорт нафтопродуктів з російської нафти, термін кого сплив у четвер.
Словацький НПЗ Slovnaft, що належить угорській MOL, є значним експортером дизельного палива, виготовленого з російської нафти, до Чехії. Представники Чехії заявили, що погодяться на продовження дозволу для словацького заводу ще на пів року, уточнили співрозмовники агентства.
27 країн ЄС заборонили більшу частину імпорту нафти з росії після повномасштабного вторгнення країни в Україну в 2022 році. Але Чехія, Словаччина та Угорщина отримали виняток із санкцій.
Проте Чехія модернізує трубопровід з Італії до Німеччини, щоб транспортувати більше нафти з інших джерел і повністю відмовитися від російської сировини до другої половини 2025 року.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини