За добу фіскалізується 1 млн чеків через «РРО в смартфоні»
За чотири місяці роботи програмних реєстраторів розрахункових операцій кількість фіскалізованих за добу чеків через ПРРО в середньому становить 1 млн.
За даними Мінфіну, на 20 листопада за допомогою «РРО в смартфоні» фіскалізовано близько 70 млн чеків.
З 1 серпня майже 3 тис підприємців скористалися перевагами безкоштовного програмного застосунку та зареєстрували 53, 3 тис. програмних РРО.
Із загальної кількості суб’єктів господарювання, що зареєстрували ПРРО:
82% – фізичні особи-підприємці;
18 % – юридичні особи, з яких 7% – фінансові компанії.
Близько 90% зареєстрованих «РРО в смартфоні» застосовують фінансові компанії, майже 2,6% – суб’єкти господарювання у сфері торгівлі, 7,4 % – у сфері надання туристичних послуг, технічного обслуговування та ремонту автотранспортних засобів, перукарських, медичних та стоматологічних послуг, ресторанного бізнесу.
У Мінфіні вважають, що такі статистичні данні за чотири місяці роботи ПРРО свідчать про готовність бізнесу працювати в легальному полі, показувати реальні доходи, застосовуючи «РРО в смартфоні» як простий і доступний засіб.
Торік у жовтні президент Зеленський підписав законопроєкти про застосування РРО в торгівлі, громадському харчуванні та сфері послуг для детінізації розрахунків.
Згідно законам, з 1 січня 2021 року використання програмних РРО стане обов’язковим для ФОПів ІІ-IV груп. Йдеться про ризикові види діяльності: торгівля ювелірними виробами, текстильними товарами, вживаними товарами в магазинах, автозапчастинами, надання послуг готелями, ресторанами та турагенціями.
А з 1 квітня 2021 року такий обов’язок торкнеться всіх платників єдиного податку ІІ-IV груп. Водночас обов'язковість застосування РРО не торкнеться фізосіб, а також ФОПів із I групи.
Законом передбачено, що функцію програмного РРО може виконувати будь-який пристрій (комп'ютер, планшет, смартфон), на який встановлено програмне забезпечення.
З 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО став доступним для повноцінного використання для всіх бажаючих на безоплатний основі. Реєстрація «РРО в смартфоні» здійснюється через електронний кабінет.
3 листопада у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який мав відстрочити запровадження обов'язкових касових апаратів для ФОПів до 1 січня 2022 року.
Однак парламент не підтримав відтермінування запровадження РРО для бізнесу. Проєкт закону передали на доопрацювання до профільного комітету.
17 листопада Рада вдруге провалила відстрочення впровадження РРО для ФОПів на спрощеній системі оподаткування до 2022 року.
Це спровокувало масові акції протесту підприємців, які виступають проти обов'язкового запровадження касових апаратів.
Після цього в Раді зареєстрували проєкт про звільнення голови фінансового комітету Данила Гетманцева через незадовільну роботу.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини