Міністр економіки розповів, на що бізнес витрачає кредити «5-7-9%»
За ІІІ квартал 2020 року обсяг наданих за держпрограмою «Доступні кредити 5-7-9%» позик збільшився з 1 млрд грн до майже 13,5 млрд грн.
Про це повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.
«З кожним днем кількість підприємців, які підписують угоди за «5-7-9», стає більшою. Це свідчить про те, що навіть в умовах світової економічної невизначеності та логічного спаду у плануванні кредитних зобов'язань, попит на програму залишається», - зазначив він.
За даними Мінекономіки, за ІІІ квартал 2020 року обсяг наданих за цією програмою кредитів збільшився майже в 10 разів - з 1 млрд грн (станом на 1 липня) до майже 9,9 млрд грн (станом на 1 жовтня).
Водночас кількість підписаних договорів зросла в 4 рази з 1033 до 4127 за аналогічний період.
Нагадаємо, станом на 20 листопада в рамках програми «5-7-9%» видано 5,8 тис. позик на 13,46 млрд грн.
Розподіл за напрямками кредитування наразі сьогодні виглядає так:
- Інвестиційні кредити під 5-7-9% – 2552 (44%), це профінансовані нові проекти з придбання або модернізації різноманітної техніки та обладнання, нежитлової нерухомості, будівництва чи ремонту приміщень, де здійснюється бізнес. За цим напрямок також фінансується розвиток франчайзингових проектів з можливістю профінансувати оборотний капітал до 25% в межах інвестиційного проекту.
- Кредити на рефінансування під 0% – 2259 (39%), це рефінансовані кредити, які були раніше видані у різних банках. До 31 березня 2021 року такі кредити надаються під 0%, а зекономлена ліквідність дозволить зберегти бізнес та працівників.
- Кредити на поповнення оборотного капіталу під 3% – 787 (14%), короткострокові кредити на поточні потреби бізнесу (закупівля сировини, зарплатня, оренда, обслуговування техніки та обладнання тощо).
Інші види кредитів за програмою – 3%.
За словами Петрашка, розподіл напрямів кредитування є достатньо рівномірним. «Попити на рефінансування з огляду на зрозумілі всім тренди, спричинені пандемією, виглядають очікуваними та логічними, адже видача нових кредитів наразі обмежена», - додав він.
У Мінекономіки зазначають, що й частка компаній, які планували брати банківські кредити, зменшується через посилення карантину та не дає можливості передбачити стабільність ведення бізнесу.
За даними відомства, за вісім місяців карантину на компенсацію по безробіттю витрачено близько 14 млрд грн.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини