Законопроєкт про доплати для військових схвалили за основу

Законопроєкт про доплати для військових схвалили за основу

Верховна Рада схвалила за основу проєкт закону про доплати та відпустки для військовослужбовців.

За прийняття відповідного законопроєкту №9342 на засіданні у вівторок проголосували 333 нардепи, повідомили народні депутати Олексій Гончаренко та Ярослав Железняк у Telegram.

"Законопроєкт (9342) ухвалений за основу! Це означає, що буде друге читання", – зауважив Гончаренко.

"Чому за основу? Тому, що по факту були зауваження, що самі виплати військовим не повертаються. І ще дискусії щодо встановлення рівня виплат", – додав Железняк.

Як повідомлялося, законопроєкт №9342 має замінити ухвалене Верховною Радою рішення про повернення доплат поліцейським та військовослужбовцям по 30 тисяч гривень, незалежно від місця виконання завдань.

Цей законопроєкт передбачає, що:

під час дії воєнного стану військовослужбовцям щомісячно виплачуваьтметься додаткова винагорода у розмірі від 30 тис. до 100 тис. грн пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань;

військовослужбовцям строкової служби встановлюється виплата у розмірі 6 тис грн на місяць пропорційно часу проходження військової служби.

доплати в розмірі 6 тис. грн на місяць також передбачені для військовослужбовців, які отримали травму (поранення, контузію, каліцтво) під час ведення бойових дій та які зараховані в розпорядження відповідного командира під час тимчасової непридатності до військової служби;

курсантам також буде виплачуватися додаткова винагорода в розмірі 2 350 грн на місяць;

для інструкторів розмір додаткової винагороди в залежності від рівня, інтенсивності та напрямків підготовки (10-30 тис. грн).

Орієнтовні додаткові витрати держбюджету для виконання цих норм оцінюються у 10 млрд грн.

Водночас, у законопроєкті є норми, які не повʼязані з фінансуванням, такі як:

не допускати до участі у веденні бойових дій військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, які не пройшли курс базової військової підготовки;

термін проходження базової військової підготовки не може бути меншим ніж один місяць для мобілізованих громадян, які раніше не проходили військову службу;

під час дії воєнного стану військовослужбовцям може надаватися частина щорічної основної відпустки тривалістю 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин зі збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше як 10 календарних днів.

Нагадаємо, раніше робоча група Верховної Ради України подала законопроєкт 9342 по доплатам військовим. Ця ініціатива йде на заміну поправки "про повернення 30 тис. грн" до законопроєкту 8312. 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу