Жінки та іммігранти з Бангладешу: аграрії зіткнуться з жорстким дефіцитом працівників

Жінки та іммігранти з Бангладешу: аграрії зіткнуться з жорстким дефіцитом працівників

Аграрії скаржаться на значну проблему дефіциту кадрів, яка буде лише зростати.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Агрокредитування: як фермерам отримати кошти на посівну», проведеного «Фінансовим клубом».

«Кожна ланка бізнесу має проблему з персоналом, з кваліфікованими кадрами, і аграрії в тому числі. Дуже важко жінок саджати в трактор. Не кожна жінка зможе перекваліфікуватись на це», – констатував начальник управління по роботі з клієнтами Кредитвест Банку Місак Арзуманян.

Керівник альтернативних каналів продажів «АгроФабрика» ОТП Банку Павло Гузирь підтверджує цю проблему. «Дуже велика стоїть зараз проблема в людях – їх не вистачає. У зв’язку із міграцією та війною. Це питання складне, а цей ризик є ключовим в довгостроковій перспективі», – сказав він.

«Буде величезний виклик для аграрного бізнесу з точки зору залучення трудових ресурсів до роботи. Вихід очевидний. Це імміграція – залучення працівників із інших країні. І, зазвичай, із тих країн, де ще гірше. Чи побачимо ми громадян Бангладешу через три роки на наших полях? Цілком ймовірно. Люди їдуть туди, куди краще. Якщо вони хочуть приїхати в Україну, вони мають приїхати з тих країн, де ще гірше з точки зору можливостей заробітку, соціальних стандартів і умов життя», – розповів трайб-лід кредитного трайбу малого бізнесу ПУМБ Роман Клименко.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь