Аграрії підлаштувалися під нові правила програми «5-7-9%»

Аграрії підлаштувалися під нові правила програми «5-7-9%»

Уряд переорієнтував програму «5-7-9%» з кредитування обігових коштів на інвестиційне кредитування, але аграріям вдалося пристосуватися до цих змін.

Про це розповіли банкіри під час круглого столу «Агрокредитування: як фермерам отримати кошти на посівну», проведеного «Фінансовим клубом».

«Якщо б не було програми «5-7-9%», то фінансування інвестиційних цілей за ринковими ставками було б припинено. Тому що облікова ставка НБУ збільшилась, і банки мають дохідність на рівні 16-18% річних. Такі ставки сьогодні б не давали змогу виробникам отримувати інвестиційне фінансування. А за програмою «5-7-9%» можна отримати кошти під 5-7% на строк до п’яти років. І аграрії беруть на цей строк», – заявив керівник альтернативних каналів продажів «АгроФабрика» ОТП Банку Павло Гузирь.

Трайб-лід кредитного трайбу малого бізнесу ПУМБ Роман Клименко бачить збільшення попиту на інвестиційні кредити і лізинг через різницю в ставках. «Якщо агроклієнт бере кошти на поповнення обігового капіталу, то ставка 13%, або навіть 15% при пролонгації. А якщо цей самий клієнт бере або лізинг, або кредит на інвестиційні цілі, то отримує ставку 5-7%», – каже банкір.

Це змінює пріоритети позичальників. «Раніше, коли ставки були синхронізовані, вони могли за свої гроші купити техніку, закрити свої інвестиційні потреби, а паралельно взяти кредит на поповнення обігового капіталу. А зараз ми спостерігаємо, що різниця в ставках спонукає клієнтів більше формулювати це як «інвестиційні потреби», – зазначає Роман Клименко. – Хоча це один кошик, в якому відбувається перетікання коштів між цілями».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь