Зниження податків має стимулювати бізнес не ховатись від них – Офіс Президента

Зниження податків має стимулювати бізнес не ховатись від них – Офіс Президента

У цьому запевнив заступник керівника Офісу Президента Ростислав Шурма в інтерв’ю інформагентству FinClub.

«Будь-який бізнес, коли він ухвалює рішення, де розмістити свої майданчики, штаб-квартири, трейдингові підрозділи, керується певними факторами. Податки – один з ключових факторів. Давайте поставимо себе на місце будь-якої корпорації, яка вирішує, де розмістити свій об’єкт: в Польщі, Угорщині, Румунії, Болгарії чи в Україні. Безумовно, якщо у нас вища ставка податків, то взагалі нема про що говорити. Ці країни – в ЄС. У них вирішені багато питань, які в нас ще не вирішені. Ми програємо глобальну конкуренцію за бізнес. Відповідно, ми маємо пропонувати якісь конкурентні умови», – пояснив він.

За логікою Офісу Президента, в Україні відразу після війни мають бути переглянута податкова політика. «У нас, на жаль, протягом 30 років склалася стійка традиція оптимізації податків. Для 90% бізнесу є абсолютною нормою не платити податки або платити не в повному обсязі», – сказав Ростислав Шурма, підкреслюючи, що в розвинутих країнах протилежний підхід.

Зразковим прикладом він вважає Швейцарію: «Там немає жодного податку зі ставкою понад 10%. І все прекрасно працює. Нікому в голову не приходить щось оптимізувати, і країна збалансовано і щасливо живе».

Але Україні потрібно буде дивитися на досвід інших країн. «Зрозуміло, що нам до Швейцарії поки дуже далеко. Тому давайте порівнювати себе з якимись абсолютно реальними прикладами. А це такі країни, які проходили подібні історії, що і ми: Північна Ірландія, Кіпр з проблемою Північного Кіпру. Це країни, які проходили пострадянську трансформацію: Болгарія, Польща. Що вони зробили? Вони запропонували дійсно конкурентні ставки податків. Тому ми, власне, це і пропонуємо: щоб бізнесу банально стало простіше податки платити, ніж їх оптимізовувати. З одного боку – нижчі ставки, з іншого – жорсткіше покарання, більша прозорість і підзвітність. Все – в цифровому вигляді, не треба ніяких перевірок», – зазначив Ростислав Шурма.

Повна версія інтерв’ю за посиланням.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь