Відновлення економіки у воєнний та післявоєнний період через фокус-підхід ESG

Відновлення економіки у воєнний та післявоєнний період через фокус-підхід ESG

27 квітня пройде вебінар “Відновлення економіки у воєнний та післявоєнний період через фокус-підхід ESG”, в рамках Sustainability Recovery Guidance — найбільшого проекту Асоціації експертів зі сталого розвитку (ASDE)

IV серія вебінару спрямована на підтримку бізнесу та економічного розвитку післявоєнного відновлення країни на принципах сталого розвитку. У рамках цього проєкту розроблено Посібник з відновлення стійкості. Унікальна серія вебінарів націлена на заповнення інформаційної прогалини щодо найкращих практик і методів ESG для отримання доступу до зеленого фінансування з урахуванням регіональних потреб бізнесу.

Передумови:

Військова агресія проти України мала значний вплив на економіку країни, а також призвела до руйнівних наслідків для бізнесу. Незважаючи на труднощі, є багато компаній від малих до міжнародних, які намагаються адаптувати свій бізнес до умов воєнного стану та підтримувати його стабільність, а також відповідати соціальним та екологічним вимогам, які є передумовою для співпраці з міжнародними інвесторами та іншими зацікавленими сторонами, які мають намір підтримувати бізнес в Україні у післявоєнний період.

ESG стає одним із ключових рушійних сил поточної економіки. Більше компаній та інвестиційних фондів впроваджують програми або політику, які пов’язані з різними заходами ESG, оскільки вони прагнуть підвищити прибутковість і покращити доступ до капіталу. Регулятори по всьому світу зайняті написанням і впровадженням нових режимів розкриття інформації. Інвестори прагнуть отримати інформацію, розробляючи та удосконалюючи стратегії інвестування на основі ESG. Водночас питання, пов’язані з ESG, в Україні мають бути перезавантажені через наслідки війни чи навіть через майбутню хвилю відновлення, особливо на інвестиційному ринку.

Питання:

❇️ESG: значення, важливість та актуальність для українського бізнесу

❇️Майбутні норми ESG в Україні

❇️Норми ЄС щодо звітності ESG та вплив на український ринок

❇️Розкриття ESG: обсяг, формат та інші вимоги

❇️Готовність ринку України реагувати на зелений перехід

❇️Бізнес-кейси ESG


Дата: 27 квітня 2023р.

Початок: 15:00 (за Києвом), тривалість: 1 г. 30 хв.

Формат: онлайн, платформа ZOOM.

Зареєструватися можна за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/1GAfG-oDLr__hwa6_w9qNmAlOUUNemiSWB5RCD-yvebI

Спікери:

  • - Юлія Холодкова, керівниця групи Програми корпоративного управління IFC у Центральній Азії

  • - Микита Лазаренко, керівник програм, Департамент стратегії та розвитку НБУ

  • - Валерій Міхайловський, менеджер ESG практики в PricewaterhouseCoopers Україна

  • - Андрій Мельник, керівник програм сталого розвитку Банку “Львів”, директор благодійного фонду Банку Львів

Модераторка: Катерина Чечуліна, радниця банківської та фінансової практики CMS Ukraine (CMS Cameron McKenna Nabarro Olswang), співголова комітету сталого розвитку Американської торговельної палати в Україні, членкиня ASDE

Про що поговоримо:

Катерина Чечуліна – ознайомлення з темою вебінару, включно з коротким практичним оглядом того, що означає ESG, чому це важливо, актуально та актуально для українського бізнесу, у тому числі під час війни, тобто передумова за залучення інвестицій в Україну. Яке регулювання вже є в Україні та яке очікується, хто і як стимулює розвиток нормативно-правової бази. Посилання на міжнародний досвід роботи з фінансовим сектором як ініціатором просування ESG та звітності та звернення до НБУ.

Микита Лазаренко (НБУ) — політика сталого фінансового розвитку НБУ до 2025 року з акцентом на вимоги до звітності для банків і небанківських фінансових установ та їх вплив на бізнес поза фінансовим сектором. Очікуваний скоригований графік розробки та впровадження, уявлення про особливості звітності, стимули дотримання та бажані результати.

Юлія Холодкова (IFC) – огляд продукту співпраці між IFC та НБУ щодо розвитку регулювання ESG (опора на існуюче регулювання ЄС, міркування щодо специфіки українського ринку тощо). Роль і участь IFC у просуванні ESG серед бізнесу, програми технічної/освітньої/іншої підтримки у сфері ESG. Якщо можливо, українські кейси.

Валерій Міхайловський (PwC ) — нефінансова інформація або інформація ESG відіграє важливу роль у сприянні прозорості, підзвітності та стабільності бізнесу. Оскільки важливість питань ESG продовжує зростати, компанії, які надають пріоритет звітності та ефективності ESG, ймовірно, матимуть кращі можливості для досягнення успіху під час воєнної економіки або під час майбутньої хвилі відновлення. Майбутні правила ЄС щодо звітності ESG мають мати як прямий, так і опосередкований вплив на українські компанії.

Глибше занурення в звітність ESG, щоб зрозуміти, як це працює, обсяг розкриття інформації (області, рівень деталізації, формат тощо), що потрібно, щоб мати можливість звітувати про ESG, конкретні приклади звітування ESG

Андрій Мельник (Банк Львів) – обмін власним досвідом щодо дотримання ESG, звітність, співпраця з міжнародних інвесторів у сфері ESG, просування/вимагання дотримання ESG серед клієнтів банку (МСП) та контрагентів, приклади українських МСП.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь