ОТП Банк планує стати хабом з розподілу міжнародних грантів для підтримки бізнесу – В.Мудрий

ОТП Банк планує стати хабом з розподілу міжнародних грантів для підтримки бізнесу – В.Мудрий

ОТП Банк має намір стати хабом з розподілу грантів від міжнародних фінансових партнерів та доступу до програм пільгового кредитування бізнесу.

Про це голова правління ОТП Банку Володимир Мудрий сказав на конференції «Фінанси для бізнесу під час війни», організованій Європейською Бізнес Асоціацією та Незалежною Асоціацією Банків України за підтримки міжнародних донорів – Проєкту USAID «Інвестиції для стійкості бізнесу» та проєкту IFC «Asset Based Finance», що реалізується у партнерстві з Державним секретаріатом з економічних справ Швейцарії (SECO).

«ОТП Банк планує стати хабом із надання міжнародних грантів для бізнесу, надалі залишаючись надійним партнером для міжнародних фінансових інституцій, які відіграють надважливу роль у відновленні кредитування. USAID, IFC та EBRD мають величезні можливості, значні потужності. І про це потрібно якомога більше розповідати підприємцям», – розповів В.Мудрий.

Під час конференції В.Мудрий закликав банківський сектор, міжнародних партнерів та державу до активного діалогу щодо реалізації спільних проєктів у відродженні кредитування.

«Якщо подивитися на статистику, то з липня 2023 року кредитний портфель банків постійно стає більшим. Але ми також знаємо, що величезну частину цього зростання забезпечують саме державні програми субсидійованих кредитів «5-7-9%», – наголосив банкір.

На його думку, забезпечена Національним банком макростабільність, прогнозованість валютного курсу, рівня інфляції, зростання ВВП й ліквідності банків спонукають переходити на новий етап співробітництва задля розвитку економіки. «Наша мета – напрацювати нові підходи до подальшого розвитку кредитування, фінансування та співфінансування підприємців. І без прямого діалогу з  бізнесом тут не обійтися», – резюмував В.Мудрий.

Нагадаємо, ОТП Банк вже реалізує низку проєктів з міжнародними організаціями. Зокрема, грантову програму з агентством США з міжнародного розвитку USAID, у межах якої надає цільове фінансування підприємствам малого та середнього бізнесу на поповнення обігових коштів. Також пропонує клієнтам МСБ інвестиційні кредити з можливістю відшкодування до 20% отриманих коштів у межах програми з Європейським банком реконструкції та розвитку (EBRD). З Міжнародною фінансовою корпорацією IFC ОТП Банк співпрацює в межах угоди за програмою розподілу ризиків (Risk Sharing Program) для надання фінансової підтримки підприємствам ключових галузей економіки України, і особливо – агросектору та бізнесу, власником якого є жінки.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу