ОТП БАНК почав кредитувати бізнес для купівлі землі с/г призначення

ОТП БАНК почав кредитувати бізнес для купівлі землі с/г призначення

АТ «ОТП БАНК» уклав першу угоду з українським агропідприємством для фінансування купівлі землі сільськогосподарського призначення.

ФГ «Пролісок Калинівщини» отримало загальний ліміт фінансування у розмірі 6,5 млн грн і вже використало їх на купівлю перших 58 гектарів.

«Купівля землі сільськогосподарського призначення – це вагома інвестиція у розвиток свого бізнесу, яка потребує значних фінансових ресурсів. ОТП БАНК завжди готовий підтримати українських агропідприємців та пропонує клієнтам спеціальну кредитну програму для залучення коштів на придбання с/г землі. Ми застосовуємо особливий підхід для кожного клієнта та допомагаємо обрати йому найкращі умови» - розповів керівник проєкту «Агрофабрика» АТ «ОТП БАНК» Іван Єрко.

Він зазначив, що фінансування для купівлі земельних ділянок призначених для ведення сільськогосподарської діяльності надається строком до 7 років, з авансом − 20%.

Клієнти Банку можуть скористатися державною програмою «Доступні кредити 5-7-9%», щоб залучити кредитні кошти на купівлю землі. Також, фінансування можна отримати за програмою розподілу ризиків (Risk Sharing Program), яку ОТП БАНК реалізує у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.

«Наше господарство в основному займається рослинництвом. Сіємо соняшник, сою, ріпак. Придбати с/г землю ми вирішили для того, щоб збільшити ефективність бізнесу. Тепер ми можемо розглядати різні довготривалі проєкти та інвестувати у подальший розвиток нашого підприємства. Тим більше, що вартість землі тільки зростатиме, тому це в будь-якому разі вигідна інвестиція. Звісно, що в нинішніх умовах досить важко з фінансуванням і власних коштів майже не вистачає. Тому ми вирішили звернутися до ОТП БАНК задля оформлення кредиту. Банк пропонує спеціальні умови саме для придбання землі. Для нас ці умови вигідні, так як кредитування надається на досить-таки тривалий строк і ми зможемо поступово погашати кредит, при цьому вже володіючи землею», - зауважив директор ФГ «Пролісок Калинівщини» Олег Дмуховський.

І.Єрко наголосив, що інвестиція у землю має декілька значних переваг:  «Купівля с/г землі знижує собівартість вирощування продукції. Згідно з нашими підрахунками, купуючи землю у кредит на 7 років, аграрій сплатить за погашення тіла та відсотків таку ж суму, яку б сплатив за оренду паїв. Водночас, він вже буде власником цієї землі, що зробить бізнес більш стійким. Крім цього, земля буде дорожчати і фермер отримає інвестиційний прибуток за рахунок зростання вартості активу. До прикладу,  1 га с/г землі в Польщі коштує 12 тис євро, а в Румунії – 7,6 тис євро. В Україні наразі середня ціна гектару 1,5 тис євро. Тобто потенціал до зростання є і досить великий».

За словами, керівника «Агрофабрики» купівля землі спонукає аграріїв більш впевнено інвестувати в землю, зокрема закладати сади, розвивати виробництво органічної продукції або інвестувати у зрошення. Разом з цим, купуючи землю фермер стає її власником і таким чином починає більш обережно нею користуватися: дотримується більш ощадливих агротехнологій, слідкує за сівозміною тощо. Такі клієнти стають більш фінансово стійкими та цікавими для банків з точки зору нового фінансування.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь