ОТП Банк розпочав «зелений» проєкт зі збору відпрацьованих батарейок

ОТП Банк розпочав «зелений» проєкт зі збору відпрацьованих батарейок

ОТП Банк долучився до загальносвітового руху, який спрямований на захист навколишнього середовища від токсичного впливу використаних батарейок.

З серпня у десяти відділеннях банку в різних містах України встановлено спеціальні коробки, у яких працівники та клієнти можуть залишати до 50 шт відпрацьованих елементів живлення (можна здати пальчикові батарейки, павер-банки, акумулятори від ноутбуків та телефонів).

Адреси таких відділень:

- м. Львів, вул. Чорновола, 41;

- м. Миколаїв, вул. Садова, 10;

- м. Запоріжжя, пр. Соборний, 66;

- м. Одеса, пр-т Шевченка, 4-А;

- м. Дніпро, вул. Шевченка, 53;

- м. Харків, пров. Банний, 1;

- м. Київ, вул. Жилянська, 43;

- м. Київ, вул. Михайлівська, 2;

- м. Київ, вул. Раїси Окіпної, 4;

- м. Бровари, бул. Незалежності, 3.

Одна коробка вміщує до 10 кг батарейок. Після її заповнення банк передаватиме коробку до громадської організації «Батарейки, здавайтеся», що відправляє зібрані по усій Україні батарейки на завод із переробки елементів живлення GreenWEEE в Румунії та отримає звіт про їхню переробку.

Досі більше 95% всіх використаних батарейок в Україні викидаються на сміттєзвалища і забруднюють ґрунт. Одна батарейка, яка потрапляє в природу без переробки, здатна забруднити 16 кв. м землі токсичними речовинами. Втім переробка батарейок у світі відносно нова практика, і у ЄС, наприклад, немає заводу, який би самостійно переробляв всі типи батарейок. Кожен завод має партнерство з іншими підприємствами, куди відсилає ті батарейки, які не переробляє сам.

Румунський завод GreenWEEE, до якого потрапляють зібрані в Україні батарейки, працює з 2007 року і щорічно переробляє 50 тис. т електронної техніки – від холодильників до відпрацьованих елементів живлення.

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу