Концепція Open banking стимулюватиме розвиток партнерства між гравцями фінансового ринку, – член правління ОТП Банку

Запровадження в Україні концепції відкритого банкінгу, як це передбачає Закон України «Про платіжні послуги», позитивно позначиться на усіх гравцях фінансового ринку та на кінцевому результаті, який отримуватиме клієнт.

Таку думку висловив член правління ОТП Банку з розвитку роздрібного бізнесу Олег Клименко під час круглого столу «Які перспективи відкриває для банків і фінкомпаній закон про платіжні послуги», організованого Фінансовим клубом 4 серпня.

«Закон «Про платіжні послуги» сприятиме еволюції фінансового ринку. Зокрема, відкриття API стимулюватиме розвиток партнерства між гравцями ринку – банками, небанківськими фінансовими установами, фінтехом. А партнерство між надавачами послуг – це вигода для споживача, адже кожен із партнерів додає свою цінність до кінцевого продукту чи сервісу, який отримує клієнт. ОТП Банк вже більше трьох років виступає партнером іншого великого банку щодо доступу до АРІ, і результат такої взаємодії дуже позитивний», – розповів О.Клименко.

За його словами, Закон «Про платіжні послуги» не змінить суттєво роль банків в Україні та сутність їхньої взаємодії із клієнтами. «У клієнта залишається рахунок в банку, і саме банк буде відповідальний за зберігання коштів. Звичайно, частково зміниться клієнтський досвід – наприклад, у мобільний додаток певної компанії можна буде додавати картки банків (те, що подекуди є зараз), там же можна буде переглядати свої банківські рахунки, виписки (те, чого зараз немає). А завдяки тому, що надавачі платіжних послуг, які будуть партнерами, скасовуватимуть комісії за перекази, оплату за еквайринг тощо – фінальна ціна фінансових послуг для клієнта буде дешевшати, а їхня якість стане вищою. Але загальна картина залишиться майже незмінною: у клієнта буде банк, у банка – клієнт».

Нагадаємо, 30 червня Верховна Рада прийняла у другому читанні та цілому законопроєкт № 4364 «Про платіжні послуги». Зокрема, четверта глава Закону визначає порядок отримання надавачами платіжних послуг доступу до рахунків користувачів (відкритий банкінг). Як повідомляється на сайті Національного банку, регулятор «уже розпочав співпрацю з учасниками українського платіжного ринку над виробленням єдиних стандартів відкритих API – зручних, зрозумілих та прийнятних для всіх. Національний банк планує, що Open banking запрацює в Україні в 2023 році».

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь

Підписатися на розсилку Фінклубу