Технології розподіленої генерації допоможуть уникнути «простою» бізнесу під час відключень – В.Терно

Технології розподіленої генерації допоможуть уникнути «простою» бізнесу під час відключень – В.Терно

Правильне поєднання технологій розподіленої генерації дає українським компаніям змогу убезпечитися від можливого «простою» під час відключень електроенергії та може допомогти збільшити доходи шляхом продажу надлишків згенерованої енергії у мережу, розповів начальник управління розвитку продажів середнім корпоративним клієнтам АТ «ОТП БАНК» Валерій Терно у колонці для видання Інтерфакс-Україна.

«Проєкти із застосуванням сонячних станцій, що розташовуються як на дахах, так і на землі, дають змогу виробляти «безкоштовну» енергію, задля отримання якої не потрібне викопне паливо. Разом зі станціями варто ставити системи накопичення, адже такий тандем дає змогу значно подовжити час використання енергії та застосовувати її навіть у вечірні періоди, коли рівень генерації природно знижується», - зазначив В.Терно.

Він зауважив, що системи зберігання енергії можуть бути корисними окремо від інших технологій. Зокрема, шляхом автоматизації й накопичення енергії в період дешевшого «нічного тарифу», а також застосування в пікові періоди або під час планових відключень. Для забезпечення енергонезалежності також варто розглянути можливість встановлення газопоршневих та газотурбінних станцій, біогазових установок, станцій, які використовують енергію вітру, а також вже звичних для всіх дизельних генераторів.

Зважаючи на ситуацію у сфері енергетики, ОТП БАНК поставив собі за мету стимулювати розвиток ринку енергонезалежних рішень. Банк пропонує спеціальні умови фінансування для проєктів із посилення енергонезалежності українського бізнесу, забезпечуючи вигідні умови та швидке прийняття рішень. В ОТП БАНК напрацьовані спеціалізовані програми для швидкого прийняття рішення щодо фінансування енергопроєктів (попереднє рішення за 3 робочі дні) з мінімальним першим внеском (від 20% від вартості проєкту та від 0% - при наявності альтернативної застави) на термін до 5 років. Тісна співпраця з постачальниками обладнання в рамках партнерських програм дає змогу позичальникам отримати індивідуальні умови й комплексні рішення від технічних питань до кредитування проєктів будь-якої складності.

Програми спільного фінансування з міжнародними партнерами, зокрема, з Європейським банком реконструкції та розвитку (EBRD), дозволяють підприємцям отримати додаткову перевагу у вигляді кешбеку до 15% від вартості проєкту. Є можливість підтримки у межах державної програми "Доступні кредити 5-7-9%", а якщо ж компанія не підпадає під критерії програми, Банк у межах реалізації Меморандуму щодо кредитування проєктів з відновлення енергетичної інфраструктури пропонує спеціальні умови під пільгову ставку 13,5%. 

Підписуйтесь на новини FinClub в TelegramViberTwitterFacebook

Долучайтесь