Оновлена система гарантування вкладів посилить захист клієнтів банків
«Фінансовий клуб» 14 листопада провів закрите засідання на тему «Актуальні питання розвитку системи гарантування вкладів».
Спікерами заходу виступили представники регулятора: директорка-розпорядниця ФГВФО Світлана Рекрут, її заступник Андрій Оленчик та заступниці Наталія Рудуха і Ольга Білай, директорка фінансового департаменту Олена Нужненко і директорка департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Олена Дещеня.
Очільниця Фонду гарантування Світлана Рекрут відкрила засідання і розповіла про те, що ФГВФО трансформується з ліквідатора наслідків фінансової кризи на партнера банківської системи. Вона назвала неприпустимим, що Україна за рівнем гарантій за вкладами – в доларовому еквіваленті лише $6-7 тисяч – займає одне з останніх місць у світі.
Світлана Рекрут вважає за необхідне поступове підвищення гарантованої суми з нинішнього рівня в 200 тис. грн до європейського рівня у перспективі. Але для цього необхідно провести реструктуризацію заборгованості Фонду перед Міністерством фінансів за позиками, які установа отримала під ринкові 10-12% для виплати компенсації за вкладами під час останньої банківської кризи. Як наголосила Олена Нужненко, не можна допускати, щоб обслуговування боргу поглинало левову частку регулярних відрахувань банків до Фонду.
Представники Фонду поінформували банки про те, які активи в найближчі місяці будуть виставлені на продаж. Ольга Білай анонсувала, що в лютому – березні 2020 року інвестори зможуть придбати і пули працюючих кредитів.
ФГВФО планує працювати над посиленням своєї технологічності, діджиталізацією і спрощенням своїх сервісів. Наталія Рудуха розповіла подробиці створення єдиної системи кредитних історій ФГВФО, де містяться дані про всіх позичальників ліквідованих банків. І цією інформацію Фонд готовий ділитись із банками, щоб вони покращували свої скорингові моделі. Андрій Оленчик обговорив із банкірами чутливе питання штрафів і санкцій.
Не оминули у Фонді питання функціонування нової системи раннього реагування. Олена Дещеня розповіла, як Фонд після вивчення банкрутств банків створив систему, що дозволяє виявляти установи із підвищеним ризиком і спрямовувати до них позапланові перевірки. Разом із банками, які беруть участь в пілотному проекті, і розробниками програмного забезпечення Фонд готує зміни до форми подання звітності банків в ФГВФО. Вже скоро буде оприлюднена їх фінальна версія.
Учасники закритого засідання висловили зацікавленість у розвитку системи обміну інформацією між учасниками банківської спільноти і Фондом. Серед ідей, які лунали від банків, була пропозиція спростити документообіг та посилити використання IT.
Зацікавила банкірів і перспектива підвищення гарантій за вкладами.
Учасниками чергового закритого засідання були топ-менеджери банків і юридичних компаній. Модератором закритого засідання виступив керуючий партнер «Фінансового клубу» Руслан Чорний.
Підписуйтесь на новини FinClub у Telegram, Viber, Twitter, Facebook.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини