«Автоцивілці» вставляють палиці в колеса
Водії можуть не дочекатися запланованого на 1 листопада підвищення лімітів з ОСЦПВ вдвічі. Державна регуляторна служба затягує схвалення цих змін. Якщо Нацкомфінпослуг не встигне переконати службу, документ втратить актуальність.
Процес затягується
Підвищення максимального розміру виплат з ОСЦПВ вдвічі з 1 листопада може бути відкладено на невизначений термін. Державна регуляторна служба не поспішає виносити позитивний вердикт з прийнятого Нацкомфінпослуг рішення. «Офіційна відмова нам ще не надійшла, але служба постійно вигадує якісь зауваження. Якщо ми не встигнемо до 1 листопада узгодити документ у всіх інстанціях і зареєструвати його в Міністерстві юстиції, нам доведеться знову його готувати, погоджувати всередині комісії, виносити на обговорення, стверджувати, реєструвати», – розповідає FinClub член Нацкомфінпослуг Олександр Зальотов.
Одним із зауважень держслужби стало те, що в законі про ОСЦПВ прописані діючі ліміти, тому й нові ліміти необхідно прописати в законі. «Ми їм відповіли, що в тому ж законі зазначено, що комісія має право змінювати ліміти своїми нормативно-правовими актами. Після цього від нас зажадали обґрунтування, чому ми підвищуємо тарифи саме вдвічі. Потім поцікавилися, чому ми підвищуємо ліміти без перегляду тарифів», – зазначив Олександр Зальотов. У Державній регуляторній службі вчора на запит FinClub не відповіли.
Рішення про підвищення лімітів відповідальності в два рази Нацкомфінпослуг прийняла наприкінці липня з другої спроби. До 100 тис. грн платитимуть за шкоду, заподіяну майну потерпілих, до 200 тис. грн – за шкоду, завдану життю і здоров'ю. Спочатку планувалося підвищити не тільки ліміти, але й максимальний розмір виплати з європротоколу – з 25 тис. до 50 тис. грн.
Запізніле рішення
Підвищити ліміти Моторне (транспортне) страхове бюро планувало ще минулоріч. Але ініціатива не знаходила підтримки в Нацкомфінпослуг. «Нинішнє підвищення – об'єктивна необхідність. До того ж підвищення передбачено програмою президента: протягом восьми років ми повинні довести виплати до 1,2 млн євро. А для цього необхідно щорічно підвищувати ліміти удвічі», – повідомили в прес-службі МТСБУ.
Від серпня 2010 року, коли востаннє переглядалися ліміти, інфляція склала 82,8%, тобто підвищення максимального розміру виплат вдвічі виглядає обгрунтованим.
У той же час підстав для підвищення тарифів ще немає. «Тарифи розраховуються виходячи з росту збитковості. Поки цього зростання немає. Якщо ми спостерігатимемо таке явище, ми ініціюємо перегляд. Але зараз про це не йдеться», – говорять в МТСБУ.
Дивним виглядає і зауваження держслужби щодо того, що нові ліміти необхідно прописати в законі. «Це було б логічним рішенням, але порядок внесення змін до закону досить складний, тому щорічно робити це буде досить проблематично. Та й сенсу особливого немає: у Нацкомфінпослуг є повноваження щодо перегляду лімітів», – сказали в МТСБУ. «Я вважаю, що це рішення прийнято під впливом страхового лобі, яке не хоче змінювати умови страхування на користь споживачів страхових послуг. Лобі становлять ті страховики, які не бажають міняти сучасний стан страхового ринку! Усе решта – прикриття основної причини», – вважає голова правління Всеукраїнської громадської організації споживачів страхових послуг «Страховий захист» Василь Дарков.
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини