Банки долають п'ятивідсотковий бар'єр
Двадцятка найбільших банків практично повністю докапіталізована. Більша частина з них вже внесла гроші в капітал і має адекватність регулятивного капіталу не менше 5%, на фінальному етапі залишилися всього чотири банки. Нацбанк до кінця вересня має підтвердити виконання ними своїх зобов'язань в рамках індивідуальних програм докапіталізації.
Не менше п'яти
Нацбанк відзвітував про хід докапіталізації двадцяти найбільших банків. «П'ять банків повністю виконали програму докапіталізації, ще п'ять виконали програму на цей рік достроково, а чотири банки перебувають у стадії затвердження програм докапіталізації», – заявила в. о. заступника голови НБУ Катерина Рожкова на зустрічі з керівниками 40 найбільших банків.
Катерина Рожкова висловила впевненість, що «до кінця вересня перша двадцятка банків вийде на достатність капіталу в 5%». У цитаті топ-менеджер НБУ вказала тільки 14 з 20 найбільших банків, оскільки чотири установи за підсумками стрес-тестів зовсім не відчували потреби в збільшенні капіталу (Укргазбанк, Сітібанк, ІНГ Банк Україна, Креді Агріколь Банк), а два банки (Фідобанк і «Хрещатик») вже не мають потреби в докапіталізації, оскільки збанкрутували.
Від початку року всі банки наростили капітали більш ніж на 100 млрд грн. У Нацбанку не кажуть, хто з банків виконав програму докапіталізації, а хто – ще в процесі. На думку аналітика банківського ринку групи ICU Михайла Демківа, до п'яти банкам, які повністю виконали всю програму докапіталізації, відносяться Ощадбанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, ВТБ Банк і УкрСиббанк. До п'ятірці тих, хто виконав програму на 2016 рік достроково, - Укрсоцбанк, ОТП Банк, Сбербанк, «Південний», Промінвестбанк. Докапіталізація все ще в процесі у чотирьох кредитних установ: ПриватБанк, Альфа-банк, ПУМБ і Банк Кредит Дніпро.
Капітали в процесі збільшення
Ці банки запевняють, що вони саме зараз завершують процедуру збільшення капіталів. «Рішенням зборів акціонерів 26 серпня банк збільшив капітал на 2,6 млрд грн. Зараз триває процедура перереєстрації статуту з новим розміром капіталу. За технологією офіційно збільшений капітал рахується після реєстрації додаткової емісії та статуту, фізично кошти внесені», – повідомили FinClub в прес-службі ПриватБанку.
ПУМБ ще 31 серпня передав до НБУ документи про виконання програми докапіталізації «шляхом внесення додаткових застав за проблемними кредитами і погашення частини кредитного портфеля». На даний момент ці документи розглядаються в Нацбанку. «Нам у капітал потрібно було внести 1,16 млрд грн. Зараз ми працюємо над зниженням кредитного ризику, підписуємо з позичальниками нові договори застави, переглядаємо активи. Цього достатньо для того, щоб виконати всі вимоги регулятора», – розповів голова правління ПУМБ Сергій Черненко.
«У Банку Кредит Дніпро є узгоджений правлінням НБУ план заходів щодо усунення порушень економічних нормативів, який включає і план реструктуризації. Зараз банк знаходиться в процесі виконання взятих на себе зобов'язань і дотримується запланованих на поточну дату показників капіталу», – заявили в прес-службі установи.
В Альфа-банку пообіцяли повідомити подробиці докапіталізації в середу в другій половині дня. «Капіталізація банку завжди відповідала вимогам регуляторів: і НБУ, і МВФ. Докапіталізація відбувається за планом, і всі резерви завжди формувалися відповідно до вимог регулятора», – розповів директор зі стратегічних комунікацій Альфа-банку Денис Казван.
ТОП-новини