Демарк
Виконавча дирекція ФГВФО рішенням № 170 від 29 грудня 2014 року продовжила тимчасову адміністрацію в банку «Демарк» до 29 січня 2015-го. На цей же термін продовжено й повноваження тимчасового адміністратора Володимира Приходька.
Банк «Демарк» з 18 листопада розпочав виплату коштів вкладникам за договорами, термін дії яких завершився до 29 вересня, і за договорами банківського рахунку – поточні та карткові рахунки. Виплата коштів здійснюється через регіональну мережу Ощадбанку.
ФГВФО до 16:00 17 жовтня здійснював прийом документів від потенційних інвесторів для визнання їх кваліфікованими. Фонд шукає інвесторів, які можуть бути залучені до виведення банку з ринку одним з трьох способів: 1) відчуження всіх або частини активів і зобов'язань банку на користь приймаючого банку; 2) створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов'язань банку; 3) продаж банку в цілому.
З 29 вересня введено тимчасову адміністрацію в банк «Демарк», уповноваженою особою ФГВФО на тимчасову адміністрацію призначено провідного професіонала з питань врегулювання неплатоспроможності банків відділу впровадження процедури тимчасової адміністрації та ліквідації департаменту врегулювання неплатоспроможності банків Володимира Приходька.
За оцінками ФГВФО, сума коштів, яка може бути відшкодована Фондом, на 1 вересня становила 1,001 млрд грн. При цьому сумарний обсяг депозитів фізосіб на 29 вересня становив 710,8 млн грн, коштів поточних рахунків фізосіб – 353,8 млн грн.
Тимчасову адміністрацію введено на три місяці – з 29 вересня до 29 грудня.
Національний банк прийняв постанову № 600 від 25 вересня 2014 року, якою відніс ПАТ «Банк "Демарк"» до категорії неплатоспроможних. Після чого виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів фізосіб прийняла рішення № 102 від 26.09.14 «Про введення тимчасової адміністрації в банк "Демарк"».
Невеликий чернігівський банк «Демарк», що посідав 74-е місце за активами, у середині літа вже не міг приховати труднощів з поверненням коштів. На 1 липня роздрібний портфель вкладів становив 1,047 млрд грн, валютна частка портфеля вкладів становила 25%.
Клієнти банку на початку серпня провели у Чернігові мітинги з вимогою зняти ліміти на видачу грошей. «Затримки з видачею готівки, обмеження роботи карткових рахунків та паніку, що почалася серед вкладників», у банку пов'язали з діями конкурентів. «Поширювалися чутки, що дискредитують ім'я банку «Демарк», у тому числі про акціонерів та нібито підтримку сепаратизму», – йшлося 8 серпня в заяві голови правління Лідії Онищенко та голови наглядової ради Олександра Стеценка. У повідомленні зазначалося, що «бізнес деяких акціонерів втрачено разом з втратою Криму й руйнуванням Донбасу терористами так званих ЛНР і ДНР, а також внаслідок дій Російської Федерації».
З 8 серпня банк відновив видачу грошей через банкомати Чернігова по 300 грн на день. Але вже з 20 серпня у зв'язку з відсутністю коштів банк нічого не виплачує клієнтам. З 2 вересня позапланова інспекційна перевірка ФГВФО оцінювала «реальний стан проблемного банку», повноту і достовірність ведення бази даних про вкладників і розрахунки з Фондом.
Одночасно прокуратура Чернігова почала кримінальне провадження за фактом заволодіння чи розтрати посадовими особами банку «Демарк» 40 млн грн з коштів державного кредиту. За її даними, банк у лютому уклав кредитний договір з Нацбанком, в рамках якого отримав від нього більше 40 млн грн. Однак «вже у серпні банк не зміг виконувати зобов'язання перед клієнтами через нестачу коштів на кореспондентському рахунку».
Телефон гарячої лінії ФГВФО: 0-800-308-108, банку «Демарк»: (0462) 678-421. ПАТ «Демарк»: код ЄДРПОУ 19357516; 14000, Чернігів, вул. Комсомольська, 28.
ТОП-новини