ACAMS навчатиме фахівців із комплаєнсу у Києві
Асоціація сертифікованих спеціалістів із боротьби з відмиванням коштів (ACAMS) спільно з ЄБРР відкрила Євразійський філіал для обслуговування фахівців із комплаєнсу з 7 країн.
Філія ACAMS Eurasia слугуватиме платформою боротьби з фінансовою злочинністю для спеціалістів із комплаєнсу з України, Грузії, Молдови, Азербайджану, Казахстану та Киргизії, повідомляє НБУ.
Створення філіалу на одній локації з членами ради директорів усіх семи країн ґрунтується на договорі між ACAMS та ЄБРР, укладеному в червні 2020 року, про підготовку банкірів за Програмою сприяння торгівлі ЄБРР щодо стратегій дотримання правил боротьби з відмиванням грошей, фінансуванням тероризму, ухиленням від санкцій, шахрайством та іншими фінансовими злочинами.
За умовами договору 70 спеціалістів із комплаєнсу в банках-партнерах в Україні, Грузії та Молдові отримали стипендії від ACAMS та ЄБРР для навчання та отримання свідоцтв Сертифікованого спеціаліста з боротьби з відмиванням грошей (CAMS) та з поглиблення знань та навичок із боротьби з фінансовими злочинами (AFC) завдяки участі в тренінгах та інших заходах, що передбачають особисту присутність учасників. Стипендії ЄБРР фінансуються Європейським Союзом.
«Посилення вимог до комплаєнс-контролю – основне правило доступу до іноземного фінансування та кореспондентських банківських відносин, що є критично важливими для транскордонної торгівлі. Створення Євразійського філіалу ACAMS є важливим кроком до усунення бар'єрів та посилення торгівлі між країнами, в яких працює ЄБРР», – зазначив керуючий директор ЄБРР в країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне.
Відкриття Євразійського філіалу у 2021 році стане доповненням до іншого професійного навчання та сприятиме взаємодії між спеціалістами з комплаєнсу в регіоні, що охоплюватиме такі країни, як Україна, Грузія, Молдова, Вірменія, Азербайджан, Казахстан і Киргизія.
«Спеціалісти з комплаєнсу цього регіону докладають максимум зусиль для захисту установи Євразії від ризиків відмивання грошей та інших незаконних дій певних суб'єктів. Саме цей ентузіазм банківських фахівців спонукав нас до такого кроку, як створення єдиного за своїм змістом доповнення до родини ACAMS – Євроазійського філіалу. Ми впевнені, що цей філіал найближчими місяцями й роками лише розширюватиметься, і члени правління ACAMS побачать дієвий результат постійного навчання та тісної співпраці в сфері боротьби з фінансовими злочинами» , – заявив президент та директор-розпорядник ACAMS Скотт Лайлс.
АСАМS Eurasia слугуватиме платформою для обміну знаннями та кращою практикою щодо боротьби з фінансовими злочинами з урахуванням регіональних ризиків та регуляторних проблем, а також для мережевих та спільних ініціатив на рівні спеціалістів, присвячених боротьбі з незаконним фінансуванням як у приватному, так і в державному секторі. Члени ради директорів представництва в усіх семи країнах окремо організовуватимуть і проводитимуть навчальні заходи ACAMS англійською, російською та сімома національними мовами.
Спільні ініціативи з’являються у відповідь на дослідження, які свідчать, що багатьом банкам, охопленим Програмою сприяння торгівлі ЄБРР, останніми роками стає все важче отримати фінансування торгівлі від іноземних комерційних банків, зокрема через перешкоди та витрати, пов'язані з дотриманням вимог щодо боротьби з фінансовими злочинами.
«Доступ до кореспондентських банківських послуг є основним фактором для будь-якої економіки, але він вимагає довіри між усіма залученими установами, якщо вони бажають, щоб такий доступ був тривалим, – заявив заступник голови Нацбанку Ярослав Матузка.
Євразійський філіал ACAMS офіційно відкритий 23 червня. Він контролюватиметься членами правління, які перебувають у Києві, Тбілісі, Кишиневі, Єревані, Баку, Нур-Султані та Бішкеку. Від НБУ до складу ради директорів увійшов директор Департаменту фінансового моніторингу Олексій Бережний.
ACAMS є членом Adtalem Global Education (NYSE: ATGE), провідного постачальника рішень із сертифікації спеціалістів, штаб-квартира якого розташована в США. ACAMS –найбільша міжнародна членська організація, яка займається підвищенням рівня знань та навичок спеціалістів із боротьби з відмиванням грошей (AML) та попередження фінансових злочинів із широкого кола галузей.
Підписуйтесь на новини FinClub в Telegram, Viber, Twitter, Facebook
Схожі матеріали (за тегом)
ТОП-новини